Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plzeň zvýší ředitelkám mateřských škol příplatek za vedení

 
sobota, 24. srpna 2019, 01:44

Plzeň zvýší od září ředitelkám mateřských škol příplatek za vedení. Město je na svém území zřizovatelem 40 mateřských škol, v nichž je téměř 5200 míst pro děti předškolního věku. Jejich ředitelky dostanou od nového školního roku přidáno za vedení školek víc než tisíc korun měsíčně. Toto zvýšení odpovídá zhruba rozdílu mezi dvěma platovými třídami, řekla radní pro oblast školství Lucie Kantorová (ANO). Zvýšení odměny schválili městští radní.

Podle Kantorové letos spolek Pedagogická komora vyzval ředitelky školek v celé republice, aby usilovaly o přehodnocení zařazení z 10. do 11. platové třídy. Některé plzeňské ředitelky s tímto požadavkem oslovily vedení města, obvody a magistrátní odbor školství, mládeže a tělovýchovy.

Podle několik let starého stanoviska ministerstva práce a sociálních věcí ale nelze ředitelkám školek přiznat 11. platovou třídu, protože pokud nemají odpovědnost také za nemovitý majetek, nejde o komplexní koordinaci správy organizace. "Tento výklad v současné době výslovně potvrdilo i Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Přesto máme jako zřizovatel vůli ocenit náročnost práce ředitelek, a zohlednit ji proto ve zvýšení příplatku za vedení," dodala Kantorová.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Plzeň za tři roky investovala díky EU do škol 119 milionů korun

středa, 21. srpna 2019, 10:44

Za poslední tři roky investovala Plzeň do svých základních škol přes 119 milionů korun, z toho více než 101 milionů činila...

Západočeská univerzita se v srpnu a září představí Plzeňanům dvěma...

pondělí, 19. srpna 2019, 13:50

Od 23. srpna do 13. září bude v mázhausu plzeňské radnice k vidění výstava Studuj a bav se vědou, která Plzeňanům představí...

Přes 200 milionů korun za tři roky šlo do modernizace škol v Plzni,...

pondělí, 19. srpna 2019, 13:36

Už více než 200 milionů korun získaly projekty v oblasti vzdělávání v Plzni z evropských fondů prostřednictvím nástroje...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.