Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Domažlice chtějí koupit od Lidlu prázdný pozemek po nemocnici

 
středa, 9. října 2019, 08:50

Domažlice chtějí koupit pozemek obchodního řetězce Lidl v centru, kde dříve stála nemocnice a který je už 6,5 roku prázdný. Lidl tam chtěl postavit supermarket, ale vzhledem k tomu, že územní plán tam obchod nedovoluje, nabízí pozemek už dlouho k prodeji za více než 18 milionů korun. Město o něj má zájem, řekl starosta Zdeněk Novák (Sdružení pro město Domažlice). Radnice by tam chtěla mít sociální služby kombinované s byty i malými obchody.

Zastupitelé schválili nákup už koncem loňského roku. "S Lidlem pořád jednáme, zatím to bylo v rovině zjišťování mantinelů. Definitivní výstup není. Tento měsíc mám slíbeno, že od nich přijde definitivní nabídka," uvedl Novák. Lidl zatím prodával pozemek přes realitní kancelář za 18,4 milionu Kč. Město je ochotné jej za tuto cenu koupit, protože je tam podle Nováka jako jediné schopné uskutečnit záměr smíšené výstavby v souladu s územním plánem i okolní zástavbou, buď samo, nebo s developerem. "Nechceme tam v žádném případě krychli s parkovištěm," dodal.

Podle starosty nebude zřejmě možné jednat s Lidlem o nižší ceně, protože kromě koupě staré nemovitosti musel řetězec dát velké peníze za demolici několika budov bývalé okresní nemocnice. To započítávají do prodejní ceny, dodal starosta.

Pozemek o ploše jeden hektar leží na strategickém místě v centru, na křižovatce hlavních silnic od Plzně a státní hranice. Lidl v roce 2013 volný pozemek zatravnil, oplotil a nechá tam sekat trávu.

Podle předchozího starosty Miroslava Macha (Sdružení pro město Domažlice) bylo zásadní chybou, že Plzeňský kraj nepřevedl před 15 lety starou nemocnici na město zdarma nebo za symbolickou cenu. V roce 2006 ji prodal za 15,5 milionu korun firmě Cheiron, jejíž záměr domu pro seniory zkrachoval. Areál pak tato firma prodala Lidlu, který chtěl ve městě vybudovat už šestý supermarket blízko Kauflandu. Domažlice mají od prosince 2005 novou krajskou nemocnici na okraji města.

Jedenáctitisícové město dříve požadovalo, aby Lidl, pokud by stavěl supermarket, na něj přidal další dvě patra sociálních bytů, kanceláří a služeb. Investor s tím souhlasil, ale nakonec zjistil, že by to bylo výrazně dražší, a tak od úpravy projektu upustil. Následně neúspěšně jednal s městem o tom, aby se na projektu finančně podílelo.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Se životem v Plzni jsou jeho obyvatelé spokojeni, ukázal průzkum

úterý, 8. října 2019, 15:22

Téměř dva tisíce Plzeňanů se prostřednictvím elektronického dotazníku zapojilo do průzkumu názoru a spokojenosti občanů města...

Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy, budou lovit dva měsíce

pondělí, 7. října 2019, 14:43

Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy rybníků v Plzeňském kraji. Kvalita ryb je dobrá, přírůstky budou vinou velkého sucha...

Do práce v papučích. Připojte se i vy k celorepublikové týdenní...

pondělí, 7. října 2019, 11:16

Připojte se i vy k celorepublikové týdenní kampani pro mobilní hospice tím, že 7. října půjdete do práce či školy v papučích....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.