Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čtvrté Pivo s rektorem chutnalo tak moc, až zlámalo všechny rekordy

 
čtvrtek, 3. října 2019, 12:27

Západočeská univerzita v Plzni zorganizovala Pivo s rektorem poprvé v roce 2016 v rámci oslav 25. výročí svého založení, od té doby se už akce stala tradicí.

Pivovar připravil čtyřicet sedm sudů speciální várky jedenáctistupňového světlého ležáku Excelent, čtyřicátý osmý navíc ještě poskytl, když pivo začínalo docházet. Takový úspěch měl letošní ročník akce Pivo s rektorem, která se na horním nádvoří Plzeňského Prazdroje konala už počtvrté.

Pivu s rektorem tentokrát přálo i počasí, a tak mohlo během teplého podzimního odpoledne, podvečera i večera lámat rekordy. Kromě spotřeby, která ještě nikdy nebyla tak vysoká, přilákala akce i zatím největší počet návštěvníků – dorazilo kolem dvou a půl tisíce studentů i zaměstnanců Západočeské univerzity.

Rektor ZČU Miroslav Holeček várku Excelentu každý rok pomáhá vařit, při Pivu s rektorem se ale navíc také mění ve výčepního. Letos sám vyčepoval tři celé sudy. U stanu s rektorem za pípou byla suverénně nejdelší fronta a zatímco Miroslav Holeček plnil kelímky, obracel se na studentky a studenty, kteří mu odpovídali, z jaké fakulty dorazili, v jakém ročníku právě jsou a jak jsou spokojeni.

Západočeská univerzita v Plzni zorganizovala Pivo s rektorem poprvé v roce 2016 v rámci oslav 25. výročí svého založení, od té doby se už akce stala stejnou tradicí jako například jarní Běh s rektorem.

Zatímco se nádvoří plnilo studenty, kteří často přicházeli rovnou z přednášek, na pódiu se střídaly studentské kapely RIGHTNOW, Chicken Hell, The Hows a To Veg. Každý student či zaměstnanec univerzity měl po předložení JIS karty nárok na dvě piva zdarma, pak už si museli platit sami, pokud tedy nechtěli o další piva ještě soutěžit. Pivovar se studenty komunikoval také ve stanu oddělení HR, kde se mohli dozvědět, jaké uplatnění jim Plzeňský Prazdroj může nabídnout.

Tisková zpráva | Foto ZČU

Kam dál?

V Gottově rodišti Plzni vyvěsili na radnici černou vlajku

středa, 2. října 2019, 14:16

Vedení Plzně dnes vyvěsilo na plzeňskou radnici černou vlajku kvůli úmrtí populárního zpěváka Karla Gotta, který se v Plzni 14....

V Plzeňském kraji za dvě hodiny vyčerpali třetinu dotací na kotle

úterý, 1. října 2019, 11:47

Žadatelé o dotace na nové kotle v Plzeňském kraji dnes vyčerpali za první dvě hodiny třetinu alokace, která činí 230 milionů...

Plzeňský kraj chce využít nýrskou přehradu k zásobování Plzeňska

pondělí, 30. září 2019, 14:57

Plzeňský kraj chce využít kvalitní vodu z nýrské přehrady k zásobování obcí na Klatovsku, jihu Plzeňska i části krajského města....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.