Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plzeň za 50 milionů vybudovala dětský bazén v plaveckém areálu

 
čtvrtek, 19. září 2019, 08:37

Nový dětský bazén o rozměrech jedenáct krát 7,5 metru a hloubce 0,9 metru vybudovala Plzeň v městském plaveckém bazénu Slovany. Skončila tak první etapa přestavby bazénu, kam přijde ročně 550 tisíc plavců. Za bezmála 50 milionů vznikl nejen nový dětský bazén určený pro děti od kojenců až po předškoláky a prvňáky, ale také nová výměníková stanice pro ohřev vody pro vytápění i bazénové vody, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Roman Zarzycký (ANO).

Nyní už podle něj začalo výběrové řízení na druhou etapu přestavby za 70 milionů, která by měla začít v listopadu. Modernizace má areál posunout na úroveň zařízení 21. století

Dětský bazén vznikl přestavbou starého výměníku a kotelny. Děti mají na plavání tepotu vody 33 stupňů, pro nejmenší děti se ohřívá až k 37 stupňům. Vzduch má v malém bazénu 37 až 38 stupňů. Dětský bazén je velmi vytížený a nestačí poptávce. Jen z mateřských škol do něj chodí na 600 dětí, dalších 700 dětí přijde v 22 zcela zaplněných kurzech plavání kojenců, 12 kurzech plavání rodičů s dětmi a deseti kurzech základů plavání pro děti od čtyř do šesti let.

Druhá etapa modernizace bude zahrnovat přestavbu dosavadního dětského bazénu. Vzniknou místo něj moderní šatny a převlékárny, nový vstup do areálu, recepce hotelového typu. Bazén nabídne čipový odbavovací systém a po dokončení druhé etapy bude kompletně bezbariérový.

Bazén na Slovanech je podle jeho ředitele Tomáše Kotory ojedinělým sportovním zařízením s parametry pro vrcholné plavecké soutěže. "Máme republikový unikát. Bazén je totiž olympijský na 50 metrů i na šířku na 25 metrů," řekl Kotora. Areál je ale také hojně využíván veřejností. Denně tam přijde v průměru 1750 lidí. V létě, když je otevřen i venkovní areál, chodí až 3500 lidí denně. Podle Kotory má bazén po akvaparku v Čestlicích a stadionu v Podolí třetí nejvyšší návštěvnost plaveckých areálů v ČR.

Vodními atrakcemi ale slovanský bazén neoplývá. Debaty o tom, že v městě chybí akvapark, sílí zejména před každými komunálními volbami. Současná koalice uvedla, že pokud se objeví soukromý investor, který by měl zájem akvapark postavit, magistrát mu bude velmi vstřícný a otevřený. "Pravdou je, že jednání jsou velmi velmi v plenkách a příliš soukromých investorů se s touto investicí do Plzně nehrne," připustil Zarzycký.

Napsal(a) ČTK | Foto Martin Pecuch

Štítky ČR, správa, sporty, stavby, Plzeň,

Kam dál?

V Plzni bude festival minipivovarů, 70 jich nabídne 240 značek

čtvrtek, 19. září 2019, 08:34

V Plzni bude tento pátek a sobotu v Pivovarském dvoře v Černicích festival minipivovarů. Nejméně 68 nejmenších českých výrobců...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených...

úterý, 17. září 2019, 10:07

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté....

Kamil Dráb z Rock Radia: I starší posluchači začínají být otevření...

čtvrtek, 12. září 2019, 17:11

Moderátor, hudební manažer Rock Radia, bubeník, velký rockový fanoušek… Kamil Dráb miluje muziku, a tak není divu, že jí zasvětil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.