Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plzeňská zoo zažila skvělý srpen, přišlo o dvacet tisíc lidí víc než loni

 
pátek, 6. září 2019, 19:19

Plzeňská zoologická zahrada má za sebou třetí nejúspěšnější srpen ve své více než devadesátileté historii. Jejími branami prošlo druhý prázdninový měsíc 92.931 návštěvníků, což je o zhruba 20.000 lidí více než loni v srpnu, řekl mluvčí zahrady Martin Vobruba.

„Za osm měsíců bylo letos v zoo 389.162 fanoušků, což je meziročně o 12.000 více," doplnil Vobruba.

Zoo loni po sedmi letech zaznamenala nový návštěvnický rekord. Přišlo do ní 481.773 lidí, do té doby nejvíc návštěvníků přivítala zahrada v roce 2011, kdy jich bylo 460.969.

Do zoo i letos láká podle Vobruby návštěvníky mnoho mláďat a nových zvířat i nové expozice. V září zoo zve na výstavu Josefa Jíchy Zrcadlení v kapličce ve středomořské expozici. K vidění jsou tam staré plakáty zoo, pionýrské železnice, parku kultury a oddechu a podobně.

Nejnovějšími přírůstky, které mohli lidé na konci prázdnin vidět, byla například tři mláďata jihoamerického pštrosa nandu pampového nebo vzácná mláďata ptáka seriemy rudozobé. Další přírůstek, samečka narozeného na konci července, měly africké listožravé opice guerézy angolské. Vzácným mládětem se zoo chlubí také u ptáků zoborožců celebeských. Na konci května se vylíhlo první mládě tohoto druhu odchované v ČR a na začátku srpna malý samec opustil hnízdní budku. „Ještě není tak krásně zbarvený jako jeho otec. Samice je černá a nenápadná. Rodinka žije ve voliéře nedaleko expozice pand červených," dodal mluvčí.

Napsal(a) ČTK | Foto ZOO Plzeň

Kam dál?

Tramvaj plzeňské Viktorie podporuje dárcovství kostní dřeně

pátek, 6. září 2019, 10:24

Dva roky bude ulice Plzně brázdit na linkách MHD tramvaj podporující Nadaci pro transplantaci kostní dřeně, která spravuje v...

V Plzni se propojily systémy MHD a hasičů kvůli lepší spolupráci

středa, 4. září 2019, 10:51

Urychlení výjezdů hasičů na místa nehod prostředků MHD a následného plánování objížděk má přinést propojení informačních systémů...

Plzeň přispěje na opravu katedrály sv. Bartoloměje čtvrt milionu

úterý, 3. září 2019, 14:24

Plzeň přispěje čtvrt milionu korun na revitalizaci katedrály sv. Bartoloměje na náměstí Republiky a na rozšíření prohlídkové...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.