Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mláďata ptáčet našla kolemjdoucí v kontejneru

 
úterý, 13. srpna 2019, 10:39

Na linku městské policie se v sobotu odpoledne ozvala mladá dívka, která zaslechla z kontejneru na smíšený odpad umístěného v Sokolovské ulici prapodivné zvuky. Hlídce, která na místo dorazila, kontejner oznamovatelka ukázala a odemkla ho. Uvnitř byl nalezen pytel s odpadky, ve kterém se cosi hýbalo. Strážníci ho vyndali a roztrhli. Uvnitř objevili dvě ptačí mláďata. Ta posléze předali do Záchranné stanice živočichů Plzeň v Zábělské ulici, kde se o ně postarali.

Tisková zpráva | Foto MP Plzeň

Kam dál?

Plzeň zvažuje, že by lidé mohli získal využitelné věci ze sběren

úterý, 13. srpna 2019, 09:35

Městská odpadová firma Čistá Plzeň zvažuje, že by méně movitým občanům nabízela zachovalé věci, které lidé nosí do sběrných dvorů...

Farmáře v Plzeňském kraji přemnožení hraboši zatím netrápí

sobota, 10. srpna 2019, 15:54

Zemědělce v Plzeňském kraji přemnožení hraboši netrápí. Situace je na většině polí stejná jako v jiných letech. Kritická je podle...

Čistá Plzeň rozmístila ve městě první šedé kontejnery na kovy

pátek, 9. srpna 2019, 13:09

Městská odpadová firma Čistá Plzeň rozmístila ve městě prvních osm šedých kontejnerů na kovy. Jsou určeny hlavně na hliníkové i...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.