Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plzeň připravuje další úpravy pláže Ostende u Boleveckého rybníka

 
středa, 10. července 2019, 15:24

Větší pohodlí, prostor pro odpočinek a sport i modernější zázemí chce nabídnout Plzeň rekreantům u nejoblíbenějšího rybníka ve městě. U více než padesátihektarového Boleveckého rybníka se změní největší pláž Ostende i prostory u pláže pod Bílou Horou. Staré dosluhující objekty u Ostende nahradí město novými stavbami, rozšíří pláž a pobytovou louku, upraví pobytové terasy a vybuduje dětské hřiště, hřiště pro beach volejbal a hřiště pro posilování, řekl dnes primátor Martin Baxa (ODS). Město nyní připravuje dokumentaci pro územní řízení.

"Oblast Boleveckých rybníků je stále vyhledávanější rekreační lokalitou a naším cílem proto je nadále toto území rozvíjet. Chceme především komfortnější podmínky pro návštěvníky," řekl Baxa.

Zastaralé objekty by mohly nahradit nové budovy s občerstvením, převlékárnami a sprchami. Na rozšířené pláži a pobytové louce bude víc laviček, košů na odpadky i stojanů na kola. "Celý prostor bychom chtěli provázat sítí cest s dostatečným prostorem pro chodce i cyklisty," popsal architekt Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Josef Váně. Počítá se také s výsadbou stromů a se zázemím pro triatlonovou akademii.

Zachovaná zůstane nejnovější stavba - občerstvení Point na pláži, podobná stavba by mohla vzniknout v západní části Ostende ve směru od Bolevce. Terasy u břehu, ze kterých je teď spíše jen torzo, studie navrhuje nahradit takzvanými pobytovými schody. Umožní pohodlný přístup k vodě a zároveň se dají využít jako plocha pro odpočinek a posezení s výhledem na rybník. Na schody naváže nové pontonové molo, které bude reagovat na změny výšky hladiny rybníka.

Studie řeší i úpravu pláže pod Bílou Horou a její okolí. Nevhodně umístěný stánek s občerstvením nahradí nový stánek, bude mít navíc toalety pro návštěvníky, které v této části zatím chybí. Okolí stánku by doplnila nová terasa s výhledem na Velký i Malý bolevecký rybník.

Napsal(a) ČTK | Foto město Plzeň

Kam dál?

Aktualizováno 1. srpna 2019, 11:27

SOUTĚŽ: Hlasuj pro nejpovedenější fotku z dovolené! Nejlepší snímky...

úterý, 9. července 2019, 09:27

Nenechávej si fotky z letních radovánek jen pro sebe a poděl se o ně i s dalšími Drbňáky. Autoři tří nejlepších fotek, které...

Divoká zvířata do šapitó nepatří, kampaň chce Cirkusy bez zvířat!...

středa, 10. července 2019, 11:52

Téma cirkusů hýbe v posledních měsících českou společností. A to i díky iniciativě organizace Svoboda zvířat, která se pustila do...

Inspekce dala milionovou pokutu masokombinátu za nakládání s vodou

středa, 10. července 2019, 07:13

Milionovou pokutu uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni společnosti Maso Brejcha s.r.o....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.