Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plzeň připravuje další úpravy pláže Ostende u Boleveckého rybníka

 
středa, 10. července 2019, 15:24

Větší pohodlí, prostor pro odpočinek a sport i modernější zázemí chce nabídnout Plzeň rekreantům u nejoblíbenějšího rybníka ve městě. U více než padesátihektarového Boleveckého rybníka se změní největší pláž Ostende i prostory u pláže pod Bílou Horou. Staré dosluhující objekty u Ostende nahradí město novými stavbami, rozšíří pláž a pobytovou louku, upraví pobytové terasy a vybuduje dětské hřiště, hřiště pro beach volejbal a hřiště pro posilování, řekl dnes primátor Martin Baxa (ODS). Město nyní připravuje dokumentaci pro územní řízení.

"Oblast Boleveckých rybníků je stále vyhledávanější rekreační lokalitou a naším cílem proto je nadále toto území rozvíjet. Chceme především komfortnější podmínky pro návštěvníky," řekl Baxa.

Zastaralé objekty by mohly nahradit nové budovy s občerstvením, převlékárnami a sprchami. Na rozšířené pláži a pobytové louce bude víc laviček, košů na odpadky i stojanů na kola. "Celý prostor bychom chtěli provázat sítí cest s dostatečným prostorem pro chodce i cyklisty," popsal architekt Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Josef Váně. Počítá se také s výsadbou stromů a se zázemím pro triatlonovou akademii.

Zachovaná zůstane nejnovější stavba - občerstvení Point na pláži, podobná stavba by mohla vzniknout v západní části Ostende ve směru od Bolevce. Terasy u břehu, ze kterých je teď spíše jen torzo, studie navrhuje nahradit takzvanými pobytovými schody. Umožní pohodlný přístup k vodě a zároveň se dají využít jako plocha pro odpočinek a posezení s výhledem na rybník. Na schody naváže nové pontonové molo, které bude reagovat na změny výšky hladiny rybníka.

Studie řeší i úpravu pláže pod Bílou Horou a její okolí. Nevhodně umístěný stánek s občerstvením nahradí nový stánek, bude mít navíc toalety pro návštěvníky, které v této části zatím chybí. Okolí stánku by doplnila nová terasa s výhledem na Velký i Malý bolevecký rybník.

Napsal(a) ČTK | Foto město Plzeň

Kam dál?

Divoká zvířata do šapitó nepatří, kampaň chce Cirkusy bez zvířat!...

středa, 10. července 2019, 11:52

Téma cirkusů hýbe v posledních měsících českou společností. A to i díky iniciativě organizace Svoboda zvířat, která se pustila do...

Inspekce dala milionovou pokutu masokombinátu za nakládání s vodou

středa, 10. července 2019, 07:13

Milionovou pokutu uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni společnosti Maso Brejcha s.r.o....

Po zrušené točce tramvají v Plzni vznikne vstupní brána do parku

úterý, 9. července 2019, 14:13

Plocha po zrušené točce tramvají na Borech se stane novou vstupní branou do Borského parku. Vzniknou na ní moderní nízkopodlažní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.