Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bikepark Špičák zahajuje letní sezonu, investoval dva miliony korun

 
úterý, 11. června 2019, 08:08

Nové dalekohledy pro vyhlídku z rozhledny, ekologické toalety na vrcholu, zrekonstruovanou trať Black Friday a nový pumptrack i centrum pro výuku začátečníků mohou v letní sezoně využít návštěvníci šumavského Ski&Bike Špičák. Areál, který v zimě slouží lyžařům a v létě bikerům a nabízí lanovku pěším turistům, zahajuje od 15. června každodenní provoz. Dřív nemůže denně otevřít kvůli ochraně přírody. Letos do vylepšení pro letní sezonu investoval kolem dvou milionů korun, řekl ředitel areálu Vladimír Kasík.

K letošním novinkám patří kompletně rekonstruovaná páteřní středně obtížnátrať Black Friday. Byla to její první zásadní rekonstrukce od otevření bikeparku v roce 2006. Běžnou údržbou prochází průběžně během každé sezony."Pracovali jsme hlavně na odvodnění, předělali jsme různé zatáčky. Snažíme se o to, aby ta trať byla co nejzábavnější. Nestaví se tam žádné extrémy," popsal Jan Kasík z areálu.

Trať musí být v souladu s ochranou přírody a dostatečně trvanlivá a pevná,aby například nezpůsobovala erozi. "Přidali jsme taky ještě jedenatraktivní skok přes trať, kde si jezdci mohou vybrat, zda ji přeskočí neboobjedou jinudy," popsal Jan Kasík.

Nově byl pro letošek vybudovaný takzvaný pumptrack, na kterém se jezdci pohybují pouze přenášením váhy bez šlapání - takzvaným pumpováním. Vzniklo také skill centrum pro výuku začátečníků, kde se jezdci naučí pracovat skolem, s těžištěm, nacvičí si průjezdy klopenou zatáčkou, bezpečné brzděnínebo lehký seskok.

Za letní sezonu bikeparkem, který nabízí šest hlavních tratí od rekreačníchpo profesionální, projde kolem 40 tisíc návštěvníků. Čtvrtina z nich jsou převážně zahraniční bikeři, zbytek jsou pěší turisté, kteří využívají lanovku k cestě na vrchol Špičáku a odtud dál.

Denní provoz smí být na Špičáku v bikepaku i na lanovce do poloviny září. Areál se letos poprvé po pětiletém úsilí, vyjednávání s ochránci přírody a po vypracování studie dopadů na životní prostředí EIA za čtvrt milionu korun mohl otevřít na víkendy už od 1. května. Srovnatelné areály jsoupodle Kasíka v Alpách, kde ještě v květnu leží hodně sněhu, takže natěšení bikeři z Alp mohli letos jet na Špičák. Očekávání provozovatelů areálu se naplnilo, i přes chladné květnové počasí přijelo za víkend 300 až 400 lidí.

Vedle novinek na trasách areál zřejmě v září nainstaluje dva velké dalekohledy na ochoz špičácké rozhledny a vybuduje ekologické toalety. Se zahájením denního provozu se od 15. června opět otevírají také turistické trasy na Černé a Čertovo jezero a naučné stezky k rozvodí a k ledovcovým jezerům.

Napsal(a) ČTK | Foto Bikepark Špičák

Štítky ČR, rekreace, Špičák,

Kam dál?

Horažďovice předělávají projekt seniorského domu, chtějí ušetřit

neděle, 9. června 2019, 10:27

Šestitisícové Horažďovice přepracovávají projekt plánované stavby domova pro seniory se stovkou lůžek. Bude v něm více klientů...

Plzeň odhalila v Normandii pamětní desku čsl. obrněné brigádě

sobota, 8. června 2019, 19:03

Zástupci Plzně a českého velvyslanectví ve Francii dnes odhalili v Arromanches v Normandii pamětní desku Československé...

Žáci absolvují exkurze do provozů městských firem, například do Čisté...

pátek, 7. června 2019, 11:20

Celkem 115 exkurzí do čtyř městských společností absolvují do konce června žáci 15 plzeňských škol zapojených do projektu PROSIT....

Přívalový déšť zasáhl v Plzeňském kraji Chrást a Dýšinu u Plzně

pátek, 7. června 2019, 10:19

Přívalový déšť, který začal ve čtvrtek kolem 20:30, zasáhl v Plzeňském kraji pouze oblast Chrástu a Dýšiny u Plzně. Hasiči tam...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.

VIDEO: Videoklip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra Arpida. Natáčení proběhlo v pondělí 1. dubna a kulisou se stalo centrum Budějc.