Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přívalový déšť zasáhl v Plzeňském kraji Chrást a Dýšinu u Plzně

 
pátek, 7. června 2019, 10:19

Přívalový déšť, který začal ve čtvrtek kolem 20:30, zasáhl v Plzeňském kraji pouze oblast Chrástu a Dýšiny u Plzně. Hasiči tam čerpali vodu na 19 místech, hlavně za sklepů rodinných a bytových domů. Zatopené byly také zahrady, propustky v kanalizaci a mezi příkopy, řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Několik událostí řešili profesionální i dobrovolní hasiči také v nedalekých Smědčicích, v Kyšicích na návsi a dále na Rokycansku podél říčky Klabavy, kam přitekla rychlá voda právě z Chrástu. Ucpané propustky zprůchodňovali v Rokycanech, Strašicích a Radnicích.

Hasiči začali jezdit v 21:00 a poslední výjezd měli ve 23:30.

Napsal(a) ČTK | Foto HZS

Kam dál?

Venkovní koupaliště v Plzeňském kraji mají většinou kvalitní vodu

čtvrtek, 6. června 2019, 17:24

Kvalitní vodu bez přemnožených sinic má na začátku letní koupací sezony většina venkovních koupališť v Plzeňském kraji. Rybníky,...

Zásah při střelbě na fotbalovém stadionu cvičilo přes 300 osob

středa, 5. června 2019, 14:36

Celkem 336 policistů, záchranářů, hasičů, strážníků a stejný počet figurantů se v úterý v Plzni zapojil do velkého cvičení v...

Plzeň po letech zvedne některé ceny vstupného do bazénů

úterý, 4. června 2019, 14:14

Plzeň od července po více než šesti letech zdraží základní vstupné pro dospělé do plaveckých areálů v Plzni na Slovanech a na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.