Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V centru města někdo uvázal psa u stromu. Postarat se o něj museli strážníci

 
čtvrtek, 9. května 2019, 15:46

Ve středu v půl jedné v noci oznámila občanka na linku městské policie, že v Husově ulici před budovou České národní banky našla u stromu přivázaného psa. Nikoho v okolí, komu by patřil, žena neviděla.

Strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat zjistili, že se jedná o zhruba tříletého křížence s koženým obojkem s kovovými cvoky, vodítkem a náhubkem.

"Pes byl také očipován, ale identifikační čip nebyl veden v databázi chovatelů psů. Proto ho hlídka naložila do služebního vozidla a odvezla do útulku, kde se o něj pracovníci zařízení postarali," dodala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna

kontakt: sefredaktor@drbna.cz 

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz.

 
Foto MP Plzeň

Kam dál?

Vojenské lesy a statky opraví lovecký zámeček Tři trubky v Brdech

čtvrtek, 9. května 2019, 15:29

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) zrekonstruují v Brdech lovecký zámeček Tři trubky, který spadá do okresu Rokycany. Vybudují v něm...

Budka pro netopýry od studenta z Plzně nahradí přírodní úkryty

středa, 8. května 2019, 23:38

Budku k ochraně netopýrů navrhl student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Tomáš Starý....

Mrazivý květen. Na Šumavě bylo ráno minus osm stupňů

středa, 8. května 2019, 08:51

Až k minus osmi stupňům pod nulou klesly dnes ráno teploty na Šumavě - nejnižší teplotu naměřili meteorologové na Jezerní slati v...

Slavnosti svobody v Plzni navštívilo na 70 tisíc lidí

úterý, 7. května 2019, 08:21

Vzpomínkovým aktem u žulových pylonů pomníku Díky, Ameriko! vyvrcholily čtyřdenní plzeňské Slavnosti svobody. Jedny z největších...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.