Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Předseda plzeňské ČSSD by chtěl po Gottovi pojmenovat divadlo

 
sobota, 5. října 2019, 08:55

Předseda městské organizace ČSSD v Plzni Michal Chalupný by chtěl po plzeňském rodákovi Karlu Gottovi pojmenovat divadlo, otevřené před pěti lety, které nese název Nové divadlo. O svém návrhu chce jednat se spolustraníky na mimořádném zasedání okresního předsednictva strany. Věc chce se stranickými kolegy probrat co nejdříve, aby ji mohl případně předložit už na říjnové jednání městského zastupitelstva, řekl Chalupný. Primátor Martin Baxa (ODS) zatím tyto úvahy nechce komentovat. Gott zemřel v úterý po těžké nemoci, bylo mu 80 let.

"Myslím, že je teď čas pro vyjádření zármutku, úcty a soustrasti. To lidé teď dělají a na radnici stojí fronty na zápis do kondolenční knihy, kterou jsme hned ve středu dali k dispozici. Počkáme, pokud se sejdou nějaké podněty na pojmenování nějakého místa nebo objektu od lidí a budeme se tím zabývat. Zatím je na to ale čas," řekl Baxa, který před lety navrhoval, aby se právě postavené divadlo jmenovalo po Václavu Havlovi. To ale zastupitelstvem neprošlo.

Chalupný si je podle svých slov vědom toho, že jeho návrh může vzbudit vzrušenou debatu. "Karel Gott byl určitě nejvýznamnější kulturní osobností z Plzně za několik posledních desetiletí a určitě si ve svém rodném městě zaslouží památku. Kdybychom měli koncertní sál, bylo by asi jeho pojmenování Gottovvým jménem logičtější, ale koncertní sál v Plzni nemáme. Stadion po něm taky asi nepojmenujeme. A abychom po něm pojmenovali nějakou malou uličku v nové výstavbě mi taky nepřijde úplně nejvhodnější," řekl Chalupný.

I když Gott nebyl divadelní herec, nepřipadá mu jeho nápad tak odtažitý. Gott se objevil několikrát ve filmu, moderní divadelní budova navíc může sloužit i hudbě, řekl Chalupný, kterému se ani příliš nelíbí, že se divadlu stále říká "Nové". V úvahu na jeho pojmenování by podle Chalupného připadlo jméno jiného významného plzeňského rodáka Miroslava Horníčka. Jeho divadlo ale bylo dříve ve zbouraném Domě kultury Inwest. "V novém projektu, který má místo domu kultury vzniknout, má být multifunkční sál a věřím, že bude opět věnovaný Miroslavu Horníčkovi," dodal Chalupný.

Napsal(a) ČTK | Foto wikipedia.org

Kam dál?

Bývalý primátor Plzně: V prvních letech převažovaly veřejné zájmy

neděle, 22. září 2019, 09:10

V prvních letech po sametové revoluci výrazně převažovaly veřejné a strategické zájmy nad skupinovými a individuálními. To je...

Za Piráty bude kandidovat v Plzni do Senátu Daniel Kůs

úterý, 17. září 2019, 11:23

Za Piráty bude příští rok v senátních volbách v Plzni-městě kandidovat pětačtyřicetiletý živnostník a člen zastupitelstva města...

Ves Touškov a Nekvasovy na Plzeňsku budou mít nové vedení

pondělí, 16. září 2019, 12:04

Ves Touškov a Nekvasovy na jižním Plzeňsku budou mít nové vedení. V obou obcích kandidovalo v sobotních předčasných volbách jen...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.