Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ves Touškov a Nekvasovy na Plzeňsku budou mít nové vedení

 
pondělí, 16. září 2019, 12:04

Ves Touškov a Nekvasovy na jižním Plzeňsku budou mít nové vedení. V obou obcích kandidovalo v sobotních předčasných volbách jen jedno sdružení nezávislých kandidátů bez účasti předchozích starostů. Zatímco v Nekvasovech byl zájem o volby poměrně vysoký a svůj hlas odevzdalo 56 procent obyvatel, ve Vsi Touškově byla volební účast jen 23,16 procenta. Vyplývá to z údajů, které na stránkách volby.cz zveřejnil Český statistický úřad.

V Nekvasovech, kde žije asi 180 lidí, se letos rozpadlo sedmičlenné zastupitelstvo poté, co ho opustili tři lidé. Předchozí starosta Václav Šeterle už znovu nekandidoval. Kandidátní listinu Občanů pro Nekvasovy vedl Jan Majorszký, o jeden hlas více ale od voličů dostal Pavel Šejtka, který byl na kandidátce číslo dva. Ze 150 oprávněných voličů hlasovalo ve volbách 84 lidí.

Ve Vsi Touškov žije asi 270 lidí a i tam letos sedmičlenné zastupitelstvo opustili tři lidé. Obec do té doby vedla Lucie Hejdová, ani ona o post starostky už znovu neusilovala. Kandidátku Pro Ves Touškov vedl Stanislav Havlíček. Nejvíce preferenčních hlasů získala Eva Svobodová, která byla na kandidátce zapsaná až na šestém místě. Z 285 voličů v seznamu se voleb v obci zúčastnilo 66 lidí.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, volby, obce, Plzeňský

Kam dál?

V Plzeňském kraji budou nové volby v Nekvasovech a Vsi Touškově

čtvrtek, 11. července 2019, 13:53

V Plzeňském kraji se 14. září uskuteční nové obecní volby ve Vsi Touškov a v Nekvasovech na jižním Plzeňsku. V obou obcích se od...

Česko předsedá V4. Jednota je ale zdánlivá, názory na EU se liší

neděle, 7. července 2019, 17:23

Česko od pondělí předsedá Visegrádské čtyřce a slibuje si od toho také společná vyjednávání v rámci EU. Jak to ale vlastně...

Chovanec si myslí, že pro ČSSD už není žádné dobré řešení

sobota, 29. června 2019, 19:06

Situace kolem výměny ministra kultury už nemá pro ČSSD žádné dobré řešení. Myslí si to bývalý pověřený předseda strany a bývalý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.