Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Plzeňském kraji budou nové volby v Nekvasovech a Vsi Touškově

 
čtvrtek, 11. července 2019, 13:53

V Plzeňském kraji se 14. září uskuteční nové obecní volby ve Vsi Touškov a v Nekvasovech na jižním Plzeňsku. V obou obcích se od loňských komunálních voleb rozpadla jejich sedmičlenná zastupitelstva. V obou obcích zájemci o práci v zastupitelstvu sestavili a v termínu podali nové kandidátky.

Ve Vsi Touškov, která má asi 370 obyvatel, opustili sedmičlenné zastupitelstvo tři lidé. V loňských volbách kandidovalo jen jedno sdružení nezávislých kandidátů, řekla starostka Lucie Hejdová, která stanula v čele obce poprvé loni. Znovu už nekandiduje, uvedla. Podle tajemnice městského úřadu ve Stodu Pavlíny Pelánkové podalo ve Vsi Touškov do nových voleb sedmičlennou kandidátku jedno sdružení nezávislých kandidátů.

Také v Nekvasovech na Plzeňsku, kde žije asi 180 lidí, opustili sedmičlenné zastupitelstvo tři členové, řekl starosta Václav Šeterle. Ani on už nechce v nových volbách znovu kandidovat. Městský úřad v Nepomuku, pod nějž Nekvasovy spadají, přijal pro obec jednu kandidátku se sedmi jmény nezávislých kandidátů, řekla odpovědná pracovnice úřadu.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, volby, obce, Plzeňský

Kam dál?

Česko předsedá V4. Jednota je ale zdánlivá, názory na EU se liší

neděle, 7. července 2019, 17:23

Česko od pondělí předsedá Visegrádské čtyřce a slibuje si od toho také společná vyjednávání v rámci EU. Jak to ale vlastně...

Chovanec si myslí, že pro ČSSD už není žádné dobré řešení

sobota, 29. června 2019, 19:06

Situace kolem výměny ministra kultury už nemá pro ČSSD žádné dobré řešení. Myslí si to bývalý pověřený předseda strany a bývalý...

Aktualizováno 27. května 2019, 2:33

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty....

neděle, 26. května 2019, 23:33

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.