Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Plzeňském kraji budou nové volby v Nekvasovech a Vsi Touškově

 
čtvrtek, 11. července 2019, 13:53

V Plzeňském kraji se 14. září uskuteční nové obecní volby ve Vsi Touškov a v Nekvasovech na jižním Plzeňsku. V obou obcích se od loňských komunálních voleb rozpadla jejich sedmičlenná zastupitelstva. V obou obcích zájemci o práci v zastupitelstvu sestavili a v termínu podali nové kandidátky.

Ve Vsi Touškov, která má asi 370 obyvatel, opustili sedmičlenné zastupitelstvo tři lidé. V loňských volbách kandidovalo jen jedno sdružení nezávislých kandidátů, řekla starostka Lucie Hejdová, která stanula v čele obce poprvé loni. Znovu už nekandiduje, uvedla. Podle tajemnice městského úřadu ve Stodu Pavlíny Pelánkové podalo ve Vsi Touškov do nových voleb sedmičlennou kandidátku jedno sdružení nezávislých kandidátů.

Také v Nekvasovech na Plzeňsku, kde žije asi 180 lidí, opustili sedmičlenné zastupitelstvo tři členové, řekl starosta Václav Šeterle. Ani on už nechce v nových volbách znovu kandidovat. Městský úřad v Nepomuku, pod nějž Nekvasovy spadají, přijal pro obec jednu kandidátku se sedmi jmény nezávislých kandidátů, řekla odpovědná pracovnice úřadu.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, volby, obce, Plzeňský

Kam dál?

Česko předsedá V4. Jednota je ale zdánlivá, názory na EU se liší

neděle, 7. července 2019, 17:23

Česko od pondělí předsedá Visegrádské čtyřce a slibuje si od toho také společná vyjednávání v rámci EU. Jak to ale vlastně...

Chovanec si myslí, že pro ČSSD už není žádné dobré řešení

sobota, 29. června 2019, 19:06

Situace kolem výměny ministra kultury už nemá pro ČSSD žádné dobré řešení. Myslí si to bývalý pověřený předseda strany a bývalý...

Aktualizováno 27. května 2019, 2:33

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty....

neděle, 26. května 2019, 23:33

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.