Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Chodským slavnostem v sobotu nepřálo počasí, přesto městem proudily tisíce lidí

 
pondělí, 12. srpna 2019, 12:26

Chodské koláče, dudácká muzika, koncerty na každém rohu, řemeslná tvorba, kupa stánkařů, a především tisíce a tisíce lidí… Chodské slavnosti v Domažlicích jsou tradice, jež má celorepublikové renomé, tradice, kterou nedokáže narušit ani špatné počasí.

V sobotu, kdy se odehrává hlavní program, to vážně byla bída. Od rána pršelo, foukal vítr, potažená obloha vytvářela ponurou atmosféru. Naštěstí se to odpoledne začalo vybírat a k večeru už bylo fajn. Městem každopádně po celý den (i v dešti) putovaly davy lidí z celé republiky a zahraničí. U brány na náměstí si užívaly folklórní program, o kus dál rockové burácení, pojídaly koláče a všechny možné dobroty, popíjely pivo, nakupovaly u stánků a křičely na adrenalinových atrakcích.

Jako každý rok byl program velmi rozmanitý a nepolevilo se ani v neděli, kdy už počasí bylo krásně letní. Chodské slavnosti – Vavřinecká pouť si stále drží vysokou laťku a nezbývá, než se těšit na další ročník!

Napsal(a) Václav Votruba | Foto Václav Votruba

Kam dál?

Chodské slavnosti připomněly mši před 80 lety, přišlo 1500 lidí

sobota, 10. srpna 2019, 13:22

Kolem 1500 lidí, hlavně krojovaných, se dnes v dešti sešlo na mši svaté na Vavřinečku nad Domažlicemi. Hodinu a půl dlouhé kázání...

Atom muzeum v Míšově v Brdech je znovu otevřené veřejnosti

středa, 7. srpna 2019, 09:18

Atom muzeum v Míšově v Brdech, které bylo 2,5 měsíce bez elektřiny, je znovu otevřené veřejnosti. Bývalý sklad sovětské jaderné...

Zahrada Měšťanské besedy nabídne ještě dvě letní vystoupení

úterý, 6. srpna 2019, 11:04

V zahradě plzeňské Měšťanské besedy se uskuteční poslední dvě venkovní vystoupení. Návštěvníci se mohou 19. srpna těšit na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.