Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Chodským slavnostem v sobotu nepřálo počasí, přesto městem proudily tisíce lidí

 
pondělí, 12. srpna 2019, 12:26

Chodské koláče, dudácká muzika, koncerty na každém rohu, řemeslná tvorba, kupa stánkařů, a především tisíce a tisíce lidí… Chodské slavnosti v Domažlicích jsou tradice, jež má celorepublikové renomé, tradice, kterou nedokáže narušit ani špatné počasí.

V sobotu, kdy se odehrává hlavní program, to vážně byla bída. Od rána pršelo, foukal vítr, potažená obloha vytvářela ponurou atmosféru. Naštěstí se to odpoledne začalo vybírat a k večeru už bylo fajn. Městem každopádně po celý den (i v dešti) putovaly davy lidí z celé republiky a zahraničí. U brány na náměstí si užívaly folklórní program, o kus dál rockové burácení, pojídaly koláče a všechny možné dobroty, popíjely pivo, nakupovaly u stánků a křičely na adrenalinových atrakcích.

Jako každý rok byl program velmi rozmanitý a nepolevilo se ani v neděli, kdy už počasí bylo krásně letní. Chodské slavnosti – Vavřinecká pouť si stále drží vysokou laťku a nezbývá, než se těšit na další ročník!

Napsal(a) Václav Votruba | Foto Václav Votruba

Kam dál?

Chodské slavnosti připomněly mši před 80 lety, přišlo 1500 lidí

sobota, 10. srpna 2019, 13:22

Kolem 1500 lidí, hlavně krojovaných, se dnes v dešti sešlo na mši svaté na Vavřinečku nad Domažlicemi. Hodinu a půl dlouhé kázání...

Atom muzeum v Míšově v Brdech je znovu otevřené veřejnosti

středa, 7. srpna 2019, 09:18

Atom muzeum v Míšově v Brdech, které bylo 2,5 měsíce bez elektřiny, je znovu otevřené veřejnosti. Bývalý sklad sovětské jaderné...

Zahrada Měšťanské besedy nabídne ještě dvě letní vystoupení

úterý, 6. srpna 2019, 11:04

V zahradě plzeňské Měšťanské besedy se uskuteční poslední dvě venkovní vystoupení. Návštěvníci se mohou 19. srpna těšit na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.