Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Plzeňském kraji přibývá turistů z Bavorska, láká je baroko

 
pátek, 24. května 2019, 14:16

V Plzeňském kraji přibývá turistů z Bavorska. Stále větší zájem mají o barokní památky, zejména o ty méně známé v malých vesnicích. Pokud se vypraví z Německa autobus turistů, tak je vždycky vyprodaný, řekla Veronika Hofingerová, ředitelka česko-bavorského informačního a vzdělávací centrum Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) v Schönsee, které mimo jiné pořádá zájezdy za památkami. Zájem o baroko ze strany turistů potvrdila také vedoucí plzeňského krajského odboru kultury a cestovního ruchu Alena Svobodová.

Podle ní téma regionu pomáhá, o čemž svědčí i vysoká návštěvnost krajského portálu Západočeské baroko. Doplnila, že na programy o baroku na památkách jezdí mnoho Čechů i Němců, na památky i Asiaté.

"Lidé mají rádi barokní památky a krajiny. Snažíme se to vždycky propojit a ukázat jim různá spojení mezi Bavorskem a Čechy, například vzájemné kulturní inspirace umělců," uvedla Hofingerová. Bavorští turisté jsou podle ní často překvapeni, v jak dobrém stavu jsou české památky, a jezdí nyní více do Čech, než aby poznávali své památky.

"V Bavorsku se už v 80. letech hodně pracovalo s barokem, i s přeshraniční perspektivou. Pak se to nějak utlumilo a teď se to opět objevilo díky české iniciativě," uvedla Hofingerová. S barokním dědictvím se na západě Čech začalo intenzivně pracovat od roku 2015, kdy se Plzeň stala Evropským hlavním městem kultury.

Hofingerová doplnila, že po roce 1990 byla hlavním motorem návštěvy ČR zvědavost. "Teď už je velký počet lidí, kteří znají Česko dobře a často jezdí na vlastní pěst," uvedla. Obě země by podle Hofingerové měly ale více lákat mladé. "Pro ně jsou samozřejmostí otevřené hranice, což ale neznamená, že opravdu cestují. A to ani do Plzně jako nejbližšího většího města. Je třeba více propagovat zajímavé kulturní, turistické i sportovní nabídky," dodala.

CeBB funguje od roku 2006 a ročně ho navštíví 14 tisíc Němců a Čechů. V rámci přeshraničního projektu například školilo německé průvodce, aby nabízeli více výletů na západě Čech, v Plzni naopak školilo Čechy pro Bavorsko.

Napsal(a) ČTK | Foto Západočeské baroko

Kam dál?

Plzeň na konci května ožije česko – německou sousedskou slavností...

pátek, 24. května 2019, 09:09

Nadcházející sobota bude v Plzni věnována oslavám sousedství s mezinárodním přesahem. Kromě tradičního Evropského dne sousedů se...

Festival Lógr v Plzni představí pěstování i pražení kávy

čtvrtek, 23. května 2019, 14:19

Ochutnávky kávy, ukázky její přípravy a pražení kávových zrn, soutěž baristů a také přednášky nabídne v neděli 26. května v...

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na...

středa, 22. května 2019, 07:59

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně...

Bavorské slavnosti v Plzni přilákaly 4,5 tisíce lidí

úterý, 21. května 2019, 08:48

Bavorské slavnosti v Plzni, které se konaly v rámci Česko-bavorské kulturní platformy Treffpunkt, přilákaly čtyři a půl tisíce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.

VIDEO: Videoklip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra Arpida. Natáčení proběhlo v pondělí 1. dubna a kulisou se stalo centrum Budějc.