Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na nedělní fotbal Plzeň - Sparta budou dohlížet desítky policistů

 
sobota, 28. září 2019, 11:49

Desítky policistů budou dohlížet na nedělní rizikový zápas první fotbalové ligy mezi Viktorií Plzeň a Spartou Praha, který začne v 18:00. Situaci a chování nejen fanoušků obou týmů bude už od ranních hodin policie monitorovat v okolí stadionu ve Štruncových sadech, v centru Plzně i v přilehlých městských částech. Novinářům to dnes řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Podle informací ČTK bude v terénu 100 až 200 státních a desítky městských policistů. Ve městě se navíc poběží od rána půlmaraton a v 15:00 začne utkání hokejové extraligy.

Pod policejním dohledem budou také všechny příjezdové cesty do Plzně. "Budeme pečlivě monitorovat pohyb příznivců obou klubů po Plzni. Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení budeme shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra," uvedla Hokrová.

Na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti budou dohlížet policisté pořádkové jednotky, dopravní i kriminální služby a policejní vrtulník. "Do opatření budou nasazeni psovodi se služebními psy a pražští policisté na koních," řekla.

Policie doporučuje využít městskou hromadnou dopravu. Fanoušci, kteří přijedou autem, by měli parkovat na vyhrazených parkovištích, aby nebránili provozu. Měli by přijet s časovým předstihem kvůli předpokládanému nárůstu silničního provozu před utkáním.

Policisté a strážníci budou v neděli monitorovat také hokejové utkání extraligy mezi Plzní a Mladou Boleslaví, které začne v 15:00. Policisté doporučují využít parkování nedaleko zimního stadionu v areálu DEPO2015. "Dále upozorňujeme na zvýšení hustoty silničního provozu po utkání při přesunu fanoušků z hokeje na fotbal," uvedla mluvčí.

Už od nedělních ranních hodin se budou po Plzni pohybovat stovky běžců na tradičních závodech pro celou rodinu Škoda FIT půlmaraton, který začne v 11:00 a má limit 1500 účastníků. Běh na trati o délce 21,097 kilometru bude začínat a končit na centrálním náměstí Republiky. "Dojde k řadě dopravních omezení na pozemních komunikacích," uvedla plzeňská policejní mluvčí Michaela Raindlová. Požádala všechny řidiče, aby respektovali pokyny policistů, strážníků a pořadatelů.

Napsal(a) ČTK | Foto Luboš Vrabec

Kam dál?

Šmejdi v novém kabátě. Hrnce vyměnili za smlouvy na „výhodnou“ energii

úterý, 24. září 2019, 13:52

Pojem Šmejdi se dostal do povědomí široké veřejnosti především ve spojení s prodejem předražených hrnců a všemožného vybavení do...

FOTO: Požár skladu slámy na Plzeňsku zničil 1000 balíků slámy

sobota, 21. září 2019, 11:42

S velkým požárem haly s uskladněnými balíky slámy bojovali předevčírem od časného rána hasiči v Nekvasovech na jižním Plzeňsku....

Za pokus o vraždu řidiče udělil soud v Plzni 11 let vězení

pátek, 20. září 2019, 09:50

Na 11 let do vězení poslal Krajský soud v Plzni sedmadvacetiletého Miroslava Koníčka za pokus o vraždu, nebezpečné vyhrožování a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.