Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie obvinila čtyři muže z krádeží mobilů a počítačů za milion

 
středa, 22. května 2019, 15:02

Z rozsáhlých krádeží mobilních telefonů a notebooků z areálu jedné firmy z logistického parku na Tachovsku obvinila policie čtyřčlennou organizovanou skupinu. Muži ve věku od 26 do 51 let, kteří pracovali v poškozené firmě nebo v přepravní společnosti, jsou podezřelí, že od ledna ukradli ve 13 případech elektroniku za víc než milion korun. Měli vypracovaný sofistikovaný systém a přesně rozdělené úkoly, jak techniku ukrást a přes bezpečnostní opatření firmy vyvézt ven z podniku, řekla dnes policejní mluvčí Markéta Fialová.

Na policii se na začátku roku obrátila firma distribuující elektroniku do ČR a Německa. Při inventurách ji chybělo větší množství mobilních telefonů. "Představitelé společnosti byli zprvu přesvědčeni, že je vyloučeno, aby kdokoliv přes jejich interní zabezpečení nelegálně pronesl cokoliv firemního. Počáteční informace nasvědčovaly tomu, že k samotným krádežím zřejmě dochází ze strany některého ze zaměstnanců společnosti," řekla mluvčí.

Kriminalisté nejdřív zjistili, že nejméně dva muži z firmy užívají pro osobní potřebu ukradené mobily. Dalším sledováním policie rozšířila okruh podezřelých na čtyři muže. S odhalováním cesty, jak se kradené zboží dostává ven z firmy, pomohla analýza bezpečnostních kamer.

"Jeden ze zaměstnanců postupně odcizoval na různých místech mobilní telefony nebo notebooky, které skrytě převážel na vozíku pro přepravu zboží v prostoru pro nohy. S dalšími dvěma členy skupiny si pak věci předávali mezi sebou, například je pod oděvem odnášeli do kanceláře přepravní společnosti nebo ukrývali do kufru na písemnosti," popsala mluvčí. Čtvrtý člen skupiny, řidič přepravní firmy, pak kradené věci v kufru odnášel z kanceláře a odvážel z areálu. Protože převážel i zboží pro zákazníky, projel přes bezpečnostní kontrolu i s kradenými věcmi.

Když měli kriminalisté pohromadě všechny důkazy, zadrželi řidiče kamionu po projetí firemní bezpečnostní kontroly. V kabině policie našla kufr s originálně zabalenými kradenými telefony.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Policisté pronásledovali kradené BMW, honičku ukončila nehoda

pondělí, 20. května 2019, 14:26

Západočeští policisté mají za sebou honičku jako z amerického akčního filmu. Od hraničního přechodu Lísková naháněli v pátek ráno...

V plzeňské ubytovně se pobodali tři muži, dva skončili v nemocnici

neděle, 19. května 2019, 09:19

V plzeňské ubytovně se v sobotu večer pobodali při rvačce tři muži ve věku 45, 41 a 38 let. Dva cizinci, jeden Slovák a druhý...

Několik běžců na okraji Plzně napadl zřejmě dravý pták

pátek, 17. května 2019, 14:48

Neobvyklou záhadu řeší v těchto dnech ochránci přírody v Plzni. Na místní záchrannou stanici živočichů se tento týden obrátil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.