Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté pronásledovali kradené BMW, honičku ukončila nehoda

 
pondělí, 20. května 2019, 14:26

Západočeští policisté mají za sebou honičku jako z amerického akčního filmu. Od hraničního přechodu Lísková naháněli v pátek ráno společně s německými kolegy řidiče v kradeném BMW. Jeho zběsilá jízda skončila v půl desáté ráno v Masarykově ulici v Domažlicích poté, co havaroval. Třiadvacetiletý cizinec tentýž den skončil v policejní cele.

O pronásledování kradeného vozu, které do Čech mířilo z Německa, se policisté dozvěděli v 9:23. „Řidič černého vozidla tovární značky BMW, které bylo odcizeno v SRN, ujížděl německým policistům ze Spolkové republiky Německo. Na bývalém hraničním přechodu Lísková prováděli čeští policisté běžnou kontrolu v rámci součinnostního cvičení na státních hranicích, následně zaregistrovali jedoucí černé vozidlo z Německa a v závěsu za ním služební vůz policie Spolkové republiky Německo se zapnutým výstražným a rozhlasovým znamením,“ shrnula mluvčí policie Dagmar Brožová a dodala: „Český policista dával od krajnice vozovky pokyn k zastavení černého vozu, který jel vysokou rychlostí a jehož řidič na výzvy nereagoval a ujížděl směrem na Domažlice.“

Honička na českém území skončila po několika málo kilometrech. „V Domažlicích v ulici Masarykova se řidič nechoval ohleduplně a předjížděl pomalu jedoucí kolonu vozidel v místě, kde se nemohl bezpečně zařadit před vozidla, která předjížděl. Přitom ohrozil protijedoucí řidiče a dále bočně narazil do předjížděného osobního automobilu Audi. Po tomto incidentu ujel a následně byl účastníkem další dopravní nehody,“ dodala mluvčí policie. Podle ní škoda na nabouraných vozidlech přesahuje 600 tisíc korun.

Řidičem kradeného BMW byl třiadvacetiletý cizinec, na kterého státní zástupce udělil souhlas se zadržením a následně na něj byl vydán evropský zatýkací rozkaz. V současné době se cizinec nachází v předávací vazbě.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna

kontakt: sefredaktor@drbna.cz 

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz.

 

Kam dál?

V plzeňské ubytovně se pobodali tři muži, dva skončili v nemocnici

neděle, 19. května 2019, 09:19

V plzeňské ubytovně se v sobotu večer pobodali při rvačce tři muži ve věku 45, 41 a 38 let. Dva cizinci, jeden Slovák a druhý...

Několik běžců na okraji Plzně napadl zřejmě dravý pták

pátek, 17. května 2019, 14:48

Neobvyklou záhadu řeší v těchto dnech ochránci přírody v Plzni. Na místní záchrannou stanici živočichů se tento týden obrátil...

Agresor vyrazil dvoje dveře a pak v bytě zmlátil a zkopal svoji...

čtvrtek, 16. května 2019, 14:56

Domažličtí kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání trestných činů porušování...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.