Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U Švihova se paraglidistka zachytila do elektrického vedení

 
úterý, 14. května 2019, 09:30

U Švihova na Klatovsku se včera večer paraglidistka zachytila v drátech vysokého napětí ve zhruba dvoumetrové až třímetrové výšce. Novinářům o tom informoval mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Na místo museli přijet technici ČEZ. Hasiči po vypnutí elektřiny ženu sundali dolů a pak vyprostili z drátů i její padák.

Paraglidistka během zásahu se záchranáři komunikovala, po vyproštění z elektrického vedení si ji do péče převzali zdravotníci.

Na místo přijeli také policisté z místního oddělení a klatovští kriminalisté, kteří se případem zabývají, dodala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Napsal(a) ČTK | Foto ZZS

Kam dál?

Pštros se popral s klokanem, poté utekl z výběhu. Najít ho museli...

neděle, 12. května 2019, 12:36

Podobný případ nejspíš západočeští muži zákona asi dlouho neřešili. Na plánské policisty se s žádostí o pomoc obrátil tento týden...

Nejmladší jihočeský vrah je po smrti. Spáchal sebevraždu

sobota, 11. května 2019, 19:23

Policisté z Plzeňska včera ráno řešili úmrtí mladého muže, který u železniční zastávky Bezděkov spáchal sebevraždu skokem pod...

Českým policistů pomůžou v průmyslových zónách kolegové z ciziny

sobota, 11. května 2019, 07:21

Společné hlídky české policie s policisty ze Slovenska, Polska, Bulharska a Rumunska budou chodit v průmyslových zónách v...

Vlak srazil na Klatovsku muže, zranění na místě podlehl

čtvrtek, 9. května 2019, 09:52

Nedaleko vlakové zastávky v Bezděkově na Klatovsku srazil dnes ráno osobní vlak muže, který na místě zemřel. Novinářům to dnes...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.