Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vlak srazil na Klatovsku muže, zranění na místě podlehl

 
čtvrtek, 9. května 2019, 09:52

Nedaleko vlakové zastávky v Bezděkově na Klatovsku srazil dnes ráno osobní vlak muže, který na místě zemřel. Novinářům to dnes řekla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Událost a její vyšetřování zastavila provoz na železnici mezi stanicemi Klatovy a Janovice nad Úhlavou, České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu. Provoz má být obnoven kolem 9:50, informují dráhy na svém webu.

Událost se podle Ladmanové stala před 6:30, okolnosti zjišťuje policie.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Cizinec, který v pondělí unikal na D5 policii, byl obviněn

středa, 8. května 2019, 11:11

Rokycanští kriminalisté v úterý večer obvinili z obecného ohrožení a současně z neoprávněného užívání cizí věci...

FOTO: Policie a celníci odhalili na Klatovsku drogový gang

úterý, 7. května 2019, 17:52

Čtyřčlenný drogový gang a varnu pervitinu odhalili v sobotu 4. května při společné akci na Klatovsku policisté a celníci. Tři...

Opilá žena putovala z chodníku rovnou na záchytku

úterý, 7. května 2019, 11:33

Strážníci městské policie odvezli v pondělí odpoledne do protialkoholní záchytné stanice opilou ženu. Povalovala se na chodníku v...

Policie u Kařezu pátrá po řidiči, který ujel německé policii

pondělí, 6. května 2019, 12:04

Policie v okolí Kařezu na Rokycansku pátrá po řidiči bílého osobního automobilu BMW X6. Dnes po 7:00 ho pronásledovali němečtí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.