Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žádný troškař. Policisté odhalili zloděje, který během krátké doby ukradl věci za milion korun

 
sobota, 13. dubna 2019, 10:53

Západočeští policisté si připsali cenný skalp. Od září loňského roku pátrali domažličtí kriminalisté po totožnosti neznámého pachatele, který se na náměstí Míru v Domažlicích vloupal do tří provozoven. Jeho totožnost se nyní podařilo odhalit. Zloděj je podle policie v současné době ve věznici za další trestné činy, které spáchal předtím.

Odhalený zloděj nebyl zrovna troškař. Z prodejny mobilního operátora počátkem září ukradl 46 mobilních telefonů a hotovost. Z nedaleké drogerie o dva týdny později po vypáčení dveří ukradl zboží, hotovost, fotoaparát a mobilní telefon. Poté se vloupal do pizzerie, kde ukradl rovněž peníze, potraviny a dva mobilní telefony. Celková škoda, kterou způsobil, je vyčíslena na více než jeden milion korun.

„Kriminalisté provedli ohledání míst činů a zajistili kriminalistické stopy, které byly podrobeny odborné expertize. Vyžádali si kamerové záznamy z kamerového systému města, které následně vyhodnocovali. Vyhodnocením všech důkazů byl zjištěn možný podezřelý,“ shrnula mluvčí policie Dagmar Brožová.

Sedmadvacetiletý muž z Karlovarska se při výslechu ke všem skutkům doznal. „Výslech se konal ve věznici na Nymbursku. Během šetření domažlických kriminalistů byl totiž Okresním soudem v Karlových Varech odsouzen pro zvlášť závažný zločin loupež a přečin porušování domovní svobody a přečin maření výkonu úředního rozhodnutí k úhrnnému trestu odnětí svobody v délce sedmi let se zařazením do věznice s ostrahou,“ uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna

kontakt: sefredaktor@drbna.cz 

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz.

 
Foto Dominik Svoboda

Kam dál?

Sociální sítě zaplavila podvodná soutěž o mobilní telefon. Zneužívá...

čtvrtek, 11. dubna 2019, 15:06

V posledních dnech se začala opět některým uživatelům Facebooku a aplikace WhatsApp zobrazovat reklama v barvách České pošty,...

Podvodníci na internetu mají další trik, jak vylákat z lidí peníze

čtvrtek, 11. dubna 2019, 14:50

Policisté varují před dalšími podvodníky na internetu. Pozor si dejte v tom případě, že nakupujete na bazarech nebo e-shopech....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.