Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Fotbal, hokej a házená přispějí do rozpočtu Plzně z prodeje hráčů

 
neděle, 19. května 2019, 11:17

Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň bude v následujících čtyřech letech odvádět městu peníze z prodeje svých hráčů. K memorandu, které podepsal s vedením města, se připojili také extraligoví plzeňští hokejisté a házenkáři. Výše sumy bude závislá na tom, jak se bude dařit práce s mládeží, půjde o řády statisíců korun, řekl ředitel fotbalového klubu Adolf Šádek.

FC Viktoria se zavázala, že bude dávat jedno procento z čisté přestupní ceny každého hráče, který byl registrován mezi 6. a 18. rokem věku po dobu minimálně jednoho roku v registračním systému Fotbalové asociace ČR a který přestoupil do jiného českého nebo zahraničního klubu. Stejné procento dají do městské kasy také hokejisté HC Plzeň 1929, kluby Házená Plzeň a DHC Plzeň pak tři procenta. Město podle primátora Martina Baxy (ODS) peníze použije výhradně pro rozvoj a výchovu talentovaných dětí a mládeže a handicapované sportovce. V Plzni už fungují úspěšně několik let fotbalová, hokejová a házenkářská akademie, které podporuje město i kraj.

"Jsem přesvědčený, že teď začne fotbalová akademie sklízet ovoce. Suma do rozpočtu města se bude každý rok zvyšovat. Budeme přispívat co nejvíce, aby se vložené peníze vracely," řekl Šádek. Ve fotbalové akademii je dnes přes 250 dětí a pracuje tam téměř 40 trenérů. Podle Šádka funguje dobře a je o ní obrovský zájem. "Mohli bychom mít dvojnásobné počty akademiků, ale na to nejsou prostory. A navíc v jednotlivých věkových kategoriích vždycky můžeme mít jen zhruba 20 sportovců. Proto si vybíráme jen ty nejlepší, což je účelem akademií," řekl. Podle Šádka je dobře, že se v této hektické době, kdy je stále méně času, vracíme k dřívějším tréninkovým střediskům mládeže, které fungovaly velmi dobře. Dětem se dostává větší podpory a mají možnosti, které před pár lety nebyly.

FC Viktoria Plzeň teď buduje v tréninkovém centru v Luční ulici na Roudné páté tréninkové hřiště vedle současné osvětlené plochy s umělou trávou. Půjde o neosvětlenou plochu za zhruba deset milionů korun, kterou celou uhradí klub. Další travnatá tréninková plocha pro nejmenší děti vznikla naproti vjezdu do areálu, také na pozemku pronajatém od města. "Máme více a více dětí a nemáme kde hrát. I poté, co budou nové plochy hotové, tak nám to nebude stačit," uvedl Šádek. Klub si musí pronajímat další hřiště ve čtyřech obcích v okolí Plzně, kam jezdí na tréninky i zápasy. Cílem je mít všechna hřiště vlastní a muset dojíždět minimálně.

V týmech do 18 let včetně dívčích má dnes Viktorka zhruba 480 dětí a mládežnických sportovců.

Napsal(a) ČTK | Foto FC Viktoria Plzeň/Martin Skála

Kam dál?

Zaměstnanci Pilsen Steel se mohou od pondělí hlásit o dlužné mzdy

sobota, 18. května 2019, 00:29

Zaměstnanci plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel, které v lednu zastavily výrobu a jsou v insolvenčním řízení, se mohou od...

Lidé z Pilsen Steel nedostali část březnové mzdy celou za duben

čtvrtek, 16. května 2019, 11:16

Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, jež letos v lednu zastavily výrobu a jsou v insolvenčním řízení, nevyplatily svým téměř 600...

Plzeň hospodařila s přebytkem, peníze dá na řadu projektů

úterý, 14. května 2019, 15:04

Hospodaření města Plzně za rok 2018 skončilo přebytkem ve výši 224 milionů korun. Volné zdroje navíc do městské kasy, s nimiž...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.