Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plzeňská MHD má od září všechny autobusy nízkopodlažní

 
středa, 18. září 2019, 11:23

Plzeňská MHD má od září všechny autobusy nízkopodlažní, je jich víc než 120. Už nějakou dobu jsou nízkopodlažní všechny trolejbusy, tramvají je takových zatím přes 70 procent. Když městský dopravní podnik pořizuje nové tramvaje, jsou už také nízkopodlažní, takže výhledově budou plně nízkopodlažní všechny tři trakce.

Obnova vozového parku přináší kromě lepší přístupnosti pro cestující se sníženou pohyblivostí i vyšší komfort a bezpečnost, znamená urychlení nástupu a výstupu, což snižuje dobu přepravy, řekl dnes generální ředitel Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) Jiří Ptáček.

"Vyřazením posledního vozu Karosa B 931 jsme dosáhli dalšího milníku plzeňské MHD, a to kompletně bezbariérové autobusové flotily," řekl. Trolejbusová trakce je stoprocentně nízkopodlažní od loňského dubna.

PMDP letos zařadily do provozu 18 nových velkokapacitních autobusů SOLARIS Urbino, čtyři dvanáctimetrové autobusy SOR, sedm velkokapacitních trolejbusů 27 Tr s trakčními bateriemi a sedm tramvají EVO2. Do konce roku ještě pořídí dvě středněkapacitní tramvaje, dva dvanáctimetrové trolejbusy a čtyři dvanáctimetrové autobusy.

"Plzeňští cestující mají k dispozici jeden z nejmodernějších vozových parků MHD v ČR. Všechny nově pořizované vozy už jsou jen nízkopodlažní a splňují nejvyšší nároky na bezpečnost, kvalitu a ekologii provozu," uvedl šéf představenstva městské firmy Roman Zarzycký.

PMDP měly loni čistý zisk přes 90 milionů korun a obrat 1,5 miliardy Kč. Provozují 49 linek s délkou přes 585 kilometrů. Všechny trakce s 562 řidiči přepravily 115,5 milionu cestujících, předloni 110 milionů. Nejvíce převezly autobusy (41,7 milionu), o něco méně tramvaje a trolejbusy. Všechna vozidla najela 15,1 milionu kilometrů, meziročně o 2,5 procenta více. Firma měla 340 vozidel, meziročně o tři více, z toho 124 autobusů, 116 tramvají a 100 trolejbusů.

Napsal(a) ČTK | Foto PMDP

Štítky ČR, MHD, správa, Plzeň

Kam dál?

Rekonstrukce Slovanské ulice skončí na konci listopadu

sobota, 7. září 2019, 08:10

Rekonstrukce Slovanské ulice, hlavní dopravní tepny v jižní části Plzně, bude kompletně hotová nejpozději 30. listopadu....

Speciální sací bagr státních rezerv zasahoval letos už třikrát

čtvrtek, 5. září 2019, 12:41

Už třikrát letos Správa státních hmotných rezerv (SSHR) vyslala na zásah při krizové situaci svůj výkonný sací bagr. Stroje v...

Víkendová uzavírka tunelu Valík na D5 prověří ukončenou opravu

čtvrtek, 5. září 2019, 10:55

Na dálnici D5 u Plzně se v pátek v 22:00 zcela uzavře tunel Valík. Provoz bude mezi 73. a 80. kilometrem sveden na objízdnou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.