Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce Slovanské ulice skončí na konci listopadu

 
sobota, 7. září 2019, 08:10

Rekonstrukce Slovanské ulice, hlavní dopravní tepny v jižní části Plzně, bude kompletně hotová nejpozději 30. listopadu. Rekonstrukce 1,5kilometrového úseku silnice za více než 160 milionů korun začala v lednu, hotová měla být v únoru 2020, sdělil primátorův náměstek odpovědný za dopravu Michal Vozobule (TOP 09).

„Délka provádění prací byla stanovena dle smluvního harmonogramu na 394 dnů, přičemž převzetí staveniště proběhlo 4. ledna 2019 a smluvní termín dokončení prací byl stanoven na 4. února 2020," uvedl. Rekonstrukce, na níž se podílí město, městská společnost Vodárna Plzeň a státní Ředitelství silnic a dálnic, zahrnuje rekonstrukci kanalizace a vodovodu, obnovu krytu vozovky a nové přeložení panelů tramvajové trati směrem do centra mezi náměstím Milady Horákové a Sladkovského ulicí a v opačném směru od Částkovy ulice po náměstí Milady Horákové, uvedl Vozobule.

Oprava skončí nejpozději do konce listopadu. „Do 15. září bude hotové kompletní vozovkové souvrství v úseku Sladkovského - Částkova směrem z centra a bude odstraněno veškeré dočasné dopravní značení a oplocení. O den později začne úplná uzavírka Slovanské ulice v úseku Částkova - Malostranská. Ta skončí 15. listopadu," popsal ředitel městské organizace Správa veřejného statku města Plzně Milan Sterly. Do konce listopadu budou pokračovat dokončovací práce na tramvajové trati v částečné uzavírce. Od prosince by měly tramvaje opět standardně jezdit v celé rekonstruované ulici. Oprava povrchu vozovky v úseku Sladkovského - Malostranská směrem do centra se dodělá příští rok na jaře při částečné uzavírce.

Podnikatelé a obchodníci, kteří mají ve Slovanské ulici provozovny, tvrdili, že je město včas o rekonstrukci neinformovalo. Vyzvali k dodržení termínů a někteří hovořili i o tom, že by jim mělo město škody kompenzovat. Tvrdili, že některé provozovny musely skončit nebo se kvůli opravám a úbytku zákazníků potýkají s problémy.

Napsal(a) ČTK

Kam dál?

Speciální sací bagr státních rezerv zasahoval letos už třikrát

čtvrtek, 5. září 2019, 12:41

Už třikrát letos Správa státních hmotných rezerv (SSHR) vyslala na zásah při krizové situaci svůj výkonný sací bagr. Stroje v...

Víkendová uzavírka tunelu Valík na D5 prověří ukončenou opravu

čtvrtek, 5. září 2019, 10:55

Na dálnici D5 u Plzně se v pátek v 22:00 zcela uzavře tunel Valík. Provoz bude mezi 73. a 80. kilometrem sveden na objízdnou...

FOTO: Hasičům vjel do cesty kamion. Nehodě se už nedalo zabránit

středa, 4. září 2019, 13:10

Kuriózní nehodu vyšetřují od úterního odpoledne policisté z Plzeňska. Hasičské cisterně vjel do cesty kamion, který vybočil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.