Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do konce roku zbývá vyměnit v Plzni kolem pěti tisíc řidičských průkazů

 
neděle, 1. září 2019, 09:19

Do konce roku zbývá v působnosti plzeňského magistrátu vyměnit ještě kolem 5000 řidičských průkazů, kterým letos končí desetiletá platnost. Výměnu takového počtu úřad během čtyř měsíců zvládne, měsíčně je schopen odbavit až 2000 žadatelů. Po zkušenostech z předchozích let, kdy lidé nechávali vše na poslední chvíli, přesto apeluje na řidiče, aby výměnu neodkládali. Novinářům to řekl ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně Petr Triner.

V celé republice se letos výměna řidičského průkazu týkala 433 tisíc řidičů, na začátku srpna zbývalo podle informací ministerstva dopravy vyměnit ještě 268 tisíc průkazů, z toho bylo přes 16 tisíc v Plzeňském kraji. Požádat o nový průkaz mohou řidiči tři měsíce před koncem platnosti dosavadního dokladu. Za řízení s propadlým řidičákem jim hrozí na místě pokuta do 2000 korun, ve správním řízení do 2500 korun.

"Výměnu řidičského průkazu je možné provést na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Již neplatí, že řidič musí jít na úřad, do jehož obvodu spadá dle místa trvalého bydliště," řekl vedoucí magistrátního odboru registru vozidel a řidičů Jiří Marek. V Plzni se lidé mohou dopředu objednat na konkrétní den a čas přes aplikaci Úřad bez čekání a vyhnout se čekání u přepážek.

Výměna je zdarma, není nutné mít papírovou fotografii, úředník na přepážce žadatele vyfotí digitálně. Pokud už platnost průkazu propadla, lze o výměnu požádat zpětně. I tehdy je výměna ve standardní lhůtě zdarma. Expresní vydání průkazu do pěti dnů stojí 700 korun, poplatek za úplně první řidičák je 200 korun, stejnou sumu zaplatí lidé i při ztrátě, odcizení, rozšíření či změně údajů v průkazu.

Napsal(a) ČTK | Foto Ministerstvo dopravy

Kam dál?

V Kařezu na Rokycansku hořelo v lokomotivě, nikdo se nezranil

pátek, 30. srpna 2019, 13:47

V Kařezu na Rokycansku na železniční hlavní trati z Prahy do Plzně ve čtvrtek odpoledne hořelo v lokomotivě osobního vlaku. Nikdo...

Plzeňské městské dopravní podniky mají nového ředitele

čtvrtek, 29. srpna 2019, 11:59

Představenstvo společnosti Plzeňských městských dopravních podniků ve středu 28. srpna jmenovalo do funkce generálního ředitele...

Plzeň dokončuje opravu svých mostů, Wilsonův most se otevřel dříve

středa, 28. srpna 2019, 13:23

Město Plzeň během letních prázdnin opravilo své mosty Wilsonův a Rooseveltův. Otevření obou mostů bylo naplánováno na pondělí 2....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.