Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Kařezu na Rokycansku hořelo v lokomotivě, nikdo se nezranil

 
pátek, 30. srpna 2019, 13:47

V Kařezu na Rokycansku na železniční hlavní trati z Prahy do Plzně ve čtvrtek odpoledne hořelo v lokomotivě osobního vlaku. Nikdo nebyl zraněn, z vlaku muselo odejít asi 20 lidí, řekl mluvčí hasičů v Plzeňském kraji Petr Poncar. Provoz na trati mezi Hořovicemi a Kařízkem byl v 16:20 na příkaz hasičů zastaven, informují České dráhy. Vlaky mohou podle nich nabrat až hodinové zpoždění.

Hořet začalo uvnitř lokomotivy. Hasiči požár lokalizovali sněhovými hasicími přístroji a dochladili proudem vody. "Hasiči Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) zkratovali trakční vedení," doplnil Poncar. Mluvčí SŽDC Marek Illiaš potvrdil, že událost si převzali drážní hasiči. Zatím není jasné, jak dlouho omezení povozu potrvá, uvedl.

Napsal(a) ČTK | Foto HZSLK

Kam dál?

Plzeňské městské dopravní podniky mají nového ředitele

čtvrtek, 29. srpna 2019, 11:59

Představenstvo společnosti Plzeňských městských dopravních podniků ve středu 28. srpna jmenovalo do funkce generálního ředitele...

Plzeň dokončuje opravu svých mostů, Wilsonův most se otevřel dříve

středa, 28. srpna 2019, 13:23

Město Plzeň během letních prázdnin opravilo své mosty Wilsonův a Rooseveltův. Otevření obou mostů bylo naplánováno na pondělí 2....

Vlaky z Domažlic už jezdí v Plzni po nové trase vyšší rychlostí

středa, 28. srpna 2019, 11:50

Vlaky mezi Plzní a Domažlicemi jezdí odedneška v Plzni novou trasou, na které mohou jezdit rychleji. Na 1,5 kilometru dlouhém...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.