Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plzeňské městské dopravní podniky mají nového ředitele

 
čtvrtek, 29. srpna 2019, 11:59

Představenstvo společnosti Plzeňských městských dopravních podniků ve středu 28. srpna jmenovalo do funkce generálního ředitele Jiřího Ptáčka, který dosud ve společnosti zastával pozici dopravně provozního ředitele. Stalo se tak na základě doporučení výběrové komise, jež vybírala z několika kandidátů na tuto pozici.

„Jiří Ptáček byl pověřen vedením společnosti po odchodu Michala Krause od 1. července letošního roku. Během tohoto období splnil veškerá naše očekávání, která jsme na tuto pozici kladli. Disponuje patřičnou odborností, dostatečnými zkušenostmi a výhodou je i znalost prostředí jak ve firmě, tak ve vztahu k ostatním spolupracujícím institucím a subjektům v Plzni. Chápe roli zaměstnanců a dokáže si vážit jejich práce nezbytné pro poskytování kvalitní služby přepravy cestujících. Očekáváme od něj další rozvoj společnosti. Mezi nejvýznamnější nadcházející projekty patří rekonstrukce tramvajové vozovny na Slovanech a projekt metropolitního dispečinku,“ uvedl Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP.

Jiří Ptáček se narodil v Plzni, vystudoval Střední průmyslovou školu dopravní, následně Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině. Je členem Sektorové rady pro dopravu a logistiku a držitelem osvědčení o odborné způsobilosti k provozování silniční osobní a nákladní dopravy. Ve společnosti je od dubna 2000, přičemž prošel postupně pozicemi asistent dopravně provozního ředitele, vedoucí oddělení dopravních informačních systémů, vedoucí střediska řízení provozu a do současnosti pracoval na pozici dopravně provozního ředitele.

Napsal(a) Martin Pecuch

Kam dál?

Plzeň dokončuje opravu svých mostů, Wilsonův most se otevřel dříve

středa, 28. srpna 2019, 13:23

Město Plzeň během letních prázdnin opravilo své mosty Wilsonův a Rooseveltův. Otevření obou mostů bylo naplánováno na pondělí 2....

Vlaky z Domažlic už jezdí v Plzni po nové trase vyšší rychlostí

středa, 28. srpna 2019, 11:50

Vlaky mezi Plzní a Domažlicemi jezdí odedneška v Plzni novou trasou, na které mohou jezdit rychleji. Na 1,5 kilometru dlouhém...

Kamion na D5 narazil do vozíku silničářů, jednoho zranil

sobota, 24. srpna 2019, 16:46

Kamion narazil v pátek ráno na dálnici D5 nedaleko Rozvadova u německých hranic do vozidla silničářů s šipkou přechodného...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.