Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Všechny tři opravované a uzavřené mosty v Plzni se otevřou v září

 
čtvrtek, 15. srpna 2019, 10:42

Všechny tři mosty v Plzni, které jsou nyní kvůli opravě uzavřené, by se měly řidičům, MHD i pěším otevřít v pondělí 2. září na začátek školního roku. Novinářům to řekl náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule (TOP 09).

Jde o kamenný Wilsonův most přes Radbuzu v centru města, Rooseveltův most, který spojuje centrum se čtvrtí Roudná, a také most přes Úslavu v Chrástecké ulici na Doubravce. Tento most je součástí opravy Mohylové ulice, kterou provádí kraj. "Ke svatému Jiří by se tedy také mělo začít jezdit od začátku září, ale je otázkou, kdy to tam krajská správa a údržba silnic přesně pustí, možná o něco dřív," řekl.

Rooseveltův most z konce 19. století byl v 80. letech 20. století zcela přestavěn. Jeho aktuální oprava za 25 milionů korun začala v polovině května. Původně zástupci města mysleli, že budou stačit drobnější úpravy, ale nakonec jde o větší rekonstrukci. "Vše nasvědčuje tomu, že ho stihneme otevřít 2. září. Máme tam sice jenom jeden den rezervy, neděli před otevřením, kdyby bylo špatné počasí," uvedl Vozobule. V pátek a v sobotu 30. a 31. srpna se totiž plánuje pokládat nový asfalt na křižovatku od Rooseveltovy ulice. Podle Vozobule jsou ještě problémy se schody na mostě a pilířem, ale ty se budou řešit příští rok, kdy tam má Ředitelství silnic a dálnic v plánu práce na magistrále pod mostem. "Uděláme to s nimi najednou," dodal. Pro pěší se otevře jeden chodník už v pondělí 19. srpna, druhý v září.

Více než 100 let starý Wilsonův most začalo město, pět let po jeho kompletní rekonstrukci, opravovat 1. července. Důvodem byly vytlačené dlažební kostky kvůli extrémnímu dopravní zatížení. Způsobují ho hlavně trolejbusy, které na této technické památce brzdí před semaforem. Nejde o rekonstrukci, ale o přeskládání kostek a úpravu spodní vrstvy, vše za několik milionů korun. "Opravu do konce prázdnin stihneme," řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Napsal(a) ČTK | Foto město Plzeň

Kam dál?

Plzeňský dopravní podnik koupí od Škody až 22 dlouhých tramvají

neděle, 11. srpna 2019, 12:40

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) koupí v příštích šesti letech od Škody Transportation až 22 velkokapacitních "dlouhých"...

Na tramvajové trati na Karlovarské se budou vyměňovat panely

neděle, 11. srpna 2019, 09:17

Na části tramvajové trati na Karlovarské ulici v úseku od stanice Pod Záhorskem k mostu generála Pattona se budou v termínu od...

V Plzni budou od pátku jezdit první tři nové tramvaje EVO2 z Krnova

čtvrtek, 8. srpna 2019, 14:46

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) vypraví v pátek do plného provozu první tři nové tramvaje typu EVO2 z Krnovských opraven...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.