Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kamiony nesmí na krajskou silnici mezi Rokycany a Mýtem

 
pátek, 2. srpna 2019, 07:55

Těžká tranzitní doprava nad 12 tun od dnešního dne nesmí jezdit po krajské silnici druhé třídy mezi Rokycany a Mýtem, tedy na úseku takzvané "staré pražské". Od 1. srpna tam platí omezení a kamiony musí využívat souběžně vedoucí dálnici D5. Obyvatelům Rokycan i dalších obcí a měst ležících na bývalém hlavním tahu mezi Plzní a Prahou se uleví, řekl starosta Rokycan Václav Kočí (Pro naše Rokycany).

Řidiči nákladních vozů nad 12 tun se ve zmiňovaném úseku vyhýbali dálnici D5, aby ušetřili na mýtném. "Nově musejí dálnici využívat. Dopravní značení se zákazem vjezdu pro tranzit už se objevilo v křižovatkách silnice II/605 a silnic II. a III. tříd," uvedla mluvčí radnice Tereza Maixnerová. Nová úprava se nijak nedotkne nákladní dopravy, která v dotčených městech a obcích zajišťuje zásobování.

Na bývalé státní silnici I. třídy, která vede z hraniční obce Rozvadov na Tachovsku přes Plzeň na Prahu, za šest let doprava silně vzrostla. Vede přes centrum Rokycan a protíná další obce.

Rokycany už několik let intenzivně usilovaly o zákaz tranzitní nákladní dopravy. "Dlouhodobé přetížení silnice II/605 kamiony s sebou nese řadu negativ, ať už se jedná o zhoršenou bezpečnost chodců, špatnou plynulost provozu, hluk, vibrace, exhalace výfukových plynů, prašnost, poškozené komunikace i budovy," uvedl Kočí. Zákaz tranzitu podpořila krajská správa a údržba silnic, policie a obce Holoubkov a Svojkovice.

Václav Prokš jpt

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Dopravní výchovy se netřeba bát

pátek, 2. srpna 2019, 07:42

Semináře pro pedagogy základních škol z oblasti dopravní výchovy pokračují. Realizovat se budou na podzim 2019. Jsou bezplatné a...

V úseku Rokycany – Mýto začalo platit omezení těžké tranzitní dopravy

čtvrtek, 1. srpna 2019, 10:04

Obyvatelům Rokycan i dalších obcí a měst ležících na bývalém hlavním tahu mezi Plzní a Prahou se uleví – na silnici II/605 v...

Plzeňský kraj opravil 2/3 paralelní silnice k D5 Praha-Rozvadov

úterý, 30. července 2019, 09:24

Plzeňský kraj už rekonstruoval na Tachovsku téměř celý zhruba 40 km dlouhý úsek silnice II/605. Na tomto paralelním tahu k...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.