Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Plzni se prodlouží uzavírka Rooseveltova mostu pro pěší

 
středa, 17. července 2019, 12:19

V Plzni se téměř o měsíc prodlouží úplná uzavírka opravovaného Rooseveltova mostu pro pěší. Město zatím nemůže most chodcům otevřít kvůli neplánovaným pracím v části nad Tyršovou ulicí. Původně měl být most pro chodce uzavřen do 31. července, termín se posouvá na 25. srpna. Stavební firma udělá maximum pro to, aby bylo případně možné termín uzavírky zkrátit, řekla dnes mluvčí magistrátu Eva Barborková.

Rooseveltův most, který spojuje čtvrť Roudná s centrem Plzně, prochází kvůli zhoršenému stavu konstrukce od poloviny května několikaměsíční opravou za 25 milionů korun. Rekonstrukce s sebou přinesla dopravní omezení a uzavírky pro motoristy i pěší. Jako náhradní trasa slouží most generála Pattona nebo Lochotínská lávka. Kompletní oprava má být hotova koncem listopadu, 2. září by se ale na most měla vrátit MHD i automobilová doprava, pro pěší bude průchozí jedna strana mostu.

Most se skládá ze tří částí, které mají rozdílné technické řešení. Směrem od centra je to mimoúrovňové křížení s Tyršovou ulicí, dále je to estakáda nad ulicemi Truhlářská a Kamenická a nakonec most přes řeku Mži. "Na celém mostě budou obnoveny vnější železobetonové římsy a části chodníků. Pokud to bude možné, instaluje se částečně zpátky kamenná pásková dlažba s tím, že se poškozené díly dlažby vymění. Bude opraveno zábradlí a ošetřeno novým protikorozním nátěrem a kompletně obnoven povrch vozovky," popsala část oprav Andrea Fojtíková z organizace Správa veřejného statku města Plzně.

Dopravu v Plzni komplikuje letos v létě velké množství dopravních omezení, která si vyžádaly stavby a opravy silnic a mostů či stavba tramvajové trati. K největším stavbám patří rekonstrukce Studentské ulice na největším sídlišti Lochotín, prodloužení tramvajové tratě na Borech, oprava tramvajové tratě ve Slovanské ulici, stavební úpravy Mohylové ulice a rekonstrukce mostu přes Úslavu v Chrástecké ulici. V centru se od začátku července, pět let po kompletní rekonstrukci, znovu opravuje stoletý kamenný Wilsonův most přes Radbuzu.

Napsal(a) ČTK | Foto Martin Pecuch

Kam dál?

Při pádu z příkrého srázu se u Úterý zranila seniorka

úterý, 16. července 2019, 13:11

Četná zranění utrpěla dnes sedmdesátiletá žena, která u obce Úterý na severním Plzeňsku spadla z příkrého srázu. Záchranáři...

Plzeňský kraj staví rychlejší a bezpečnější napojení Stříbra s D5

pondělí, 15. července 2019, 08:20

Plzeňský kraj buduje rychlejší a bezpečnější napojení města Stříbro a okolí na dálnici D5 do Prahy a Plzně nebo do Německa....

Na Klatovsku bouraly dva vozy s pěti cizinci, tři jsou v nemocnici

neděle, 14. července 2019, 13:40

V Alžbětíně na Klatovsku, části Železné Rudy, se v sobotu srazila dvě osobní auta s pěti cizinci. Tři lidé skončili v nemocnici....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.