Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidičům v Plzni se otevřel nový most přes trať v Domažlické ulici

 
pátek, 12. července 2019, 13:37

Řidičům v Plzni se dnes dopoledne otevřel nový most přes železniční trať v Domažlické ulici. Estakáda, tedy silnice na pilířích, je spolu s kruhovou křižovatkou součástí 1,1 kilometru dlouhé přeložky silnice I/26 do Domažlic a Německa, která už je také zprovozněná. Jde o nejnáročnější část třetí etapy oprav železničního uzlu v Plzni, která stála 1,1 miliardy Kč a je jednou z největších železničních staveb v zemi. Novinářům to dnes řekl Pavel Brůžek z firmy Swietelsky stavební.

"Díky mostu zmizel i poslední železniční přejezd na frekventované silnici ve městě, trať už Domažlickou třídu nepřetíná," uvedl. Nebezpečný přejezd, který v místě byl desítky let, řidiči i železničáři dlouho kritizovali, protože komplikoval oba druhy dopravy.

Přeložka začíná u bývalé sokolovny, kde vznikl nový kruhový objezd. Má dva pruhy, k nimž lze v budoucnu přidat další dva. Z úseku zmizelo několik budov a silnice se napřímila. Nová kruhová křižovatka zlepšuje napojení sousedního areálu bývalé Škody Plzeň. Po mostě budou jezdit trolejbusy až do průmyslové a obchodní zóny Borská pole a umožní také budoucí elektrifikaci trati z Plzně do Mnichova.

Nová estakáda umožnila mimoúrovňové křížení domažlické a chebské trati s vozovkou. Podle Václava Šťastného ze Správy železniční dopravní cesty podobné vedení silnice nad tratí v Plzeňském kraji není.

Sdružení firem Swietelsky stavební a Swietelsky Rail začalo podle jejich mluvčího Zdeňka Zuntycha hned po dnešním otevření tří silničních staveb dokončovat přeložku části domažlické trati do nové polohy. Zhruba 2,5kilometrová přeložka se má otevřít ještě o prázdninách. Nejnáročnější je přestavba úseku, kde se v jednom místě ve třech výškových úrovních rekonstruovaly tři tratě a tři mosty. Na přeložce vznikne nová bezbariérová železniční zastávka Plzeň-Skvrňany.

Vlaky od Domažlic i Chebu musí dosud při vjezdu do Plzně zpomalovat až na 40 km/h, přitom povolená rychlost na modernizované chebské trati je 110 km/h a na opraveném hlavním nádraží 80 km/h. Po opravě zastaralého úseku se tam bude jezdit až 100 km/h.

Napsal(a) ČTK

Kam dál?

Plzeňský kraj vydá za tři roky do silnic rekordní sumu

úterý, 9. července 2019, 12:02

Plzeňský kraj vydá za poslední tři roky včetně letoška nejvíce peněz na opravy a modernizace silnic. Investuje do nich mezi...

Dolanský most byl slavnostně uveden do provozu

pondělí, 8. července 2019, 08:07

Kompletně zrekonstruovaný Dolanský most, který převádí dopravu přes řeku Berounku pod obcemi Dolany a Chrást, byl v úterý 2....

FOTO: Policejní cyklohlídky brázdí Šumavu. Dohlížejí zejména na...

neděle, 7. července 2019, 15:36

Policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje dohlížejí v letních měsících na bezpečnost cyklistů a turistů nejen na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.