Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dolanský most byl slavnostně uveden do provozu

 
pondělí, 8. července 2019, 08:07

Kompletně zrekonstruovaný Dolanský most, který převádí dopravu přes řeku Berounku pod obcemi Dolany a Chrást, byl v úterý 2. července slavnostně otevřen. Most je důležitou spojnicí mezi severním Plzeňskem a Rokycanskem a zároveň umožňuje vyhnout se přetížené dopravě v Plzni. V době oprav, kdy byl most zcela uzavřen, museli řidiči z Dolan jezdit přes Plzeň a přispívali tak ke kolonám aut na Bílé Hoře a v Jateční ulici.

Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce 203 metry dlouhého mostu začala v květnu 2018. Stavebníci snesli a nahradili původní vybavení, demontovali mostovku a vystavěli ji širší, a to včetně nového veřejného chodníku širokého 1,5 metru s 0,75 metru širokým revizním chodníkem na protější straně. Zvětšila se šířka průjezdního prostoru vozovky z původních 5,4 metru na nových 7,0 metru. V rámci stavby byly postaveny nové úložné prahy na podpěrách, nový středový pilíř a provedeny sanace železo-betonových částí mostu, jako jsou opěry, oblouky a stěnové stojky.

Stěžejní stavební práce skončily v polovině prosince 2018, následující den byl na mostě obnoven provoz. V dubnu 2019 byly za částečného omezení provozu provedeny dokončovací a sanační práce, převážně z vnější strany a spodní stavby mostu.

Napsal(a) Martin Pecuch | Foto Plzeňský kraj

Kam dál?

FOTO: Policejní cyklohlídky brázdí Šumavu. Dohlížejí zejména na...

neděle, 7. července 2019, 15:36

Policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje dohlížejí v letních měsících na bezpečnost cyklistů a turistů nejen na...

Autobusy kvůli stavbě tramvajové trati čekají o víkendu objížďky

pátek, 5. července 2019, 10:05

Kvůli osazování nového mostu při stavbě tramvajové trati na Borská pole dojde v Plzni o nastávajícím víkendu k omezení dopravy. V...

Na hlavním nádraží v Plzni je nový orientační systém

čtvrtek, 4. července 2019, 10:55

Na hlavním vlakovém nádraží v Plzni je od tohoto týdne nový orientační systém. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) změnila...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.