Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Autobusy kvůli stavbě tramvajové trati čekají o víkendu objížďky

 
pátek, 5. července 2019, 10:05

Kvůli osazování nového mostu při stavbě tramvajové trati na Borská pole dojde v Plzni o nastávajícím víkendu k omezení dopravy. V sobotu 6. a v neděli 7. července bude uzavřena silnice I/27 a změněny trasy autobusových linek městské veřejné dopravy 24, 26, 30 a N1. Vzhledem k objížďkám bude jízdní doba autobusů prodloužena.

Linka 24 bude odkloněna ulicemi Folmavská a U Letiště. Zastávky U Darebáka a Západočeská univerzita budou pro linku 24 zrušeny. Zastávka U Letiště ve směru na Bory bude přeložena do zastávkového zálivu ve Folmavské ulici za křižovatkou s ulicí U Letiště.

Linka 26 bude odkloněna ulicemi Folmavská, U Letiště, Univerzitní. Zastávka U Darebáka bude pro linku 26 zrušena. Na objízdné trase bude odbavovat pouze v zastávce Západočeská univerzita.

Linka 30 – spoje vedené na a z Borských polí budou odkloněny ulicemi Folmavská a U Letiště (touto ulicí pouze ve směru na Borská pole). Zastávky Západočeská univerzita pro oba směry a U Letiště ve směru na Bory pro linku 30 budou zrušeny.

Linka N1 – spoje vedené na a z Borských polí odkloněny ulicemi Folmavská, U Letiště, Univerzitní. Zastávky Západočeská univerzita pro linku N1 přeloženy do prostoru obratiště Západočeská univerzita v Univerzitní ulici.

Doprava bude omezena kvůli osazování nového mostu, který se stane součástí budované tramvajové tratě. Uprostřed mostu budou jezdit tramvaje, po stranách vzniknou stezka pro cyklisty a chodník. Most překlene silnici I/27, hlavní výpadovku z krajské metropole na Klatovy.

Těžký kovový obloukový kolos, jehož délka je 38 metrů, výška necelých osm metrů a váha 350 tun, začali v úterý 2. července posouvat odborníci na své místo. Rychlost posunu byla zhruba 36 centimetrů za deset minut. V sobotu 6. a v neděli 7. července usadí most na ložiska.

Novou 1,3 kilometru dlouhou trať město nechává budovat od křižovatky Klatovská – Kaplířova – U Borského parku po ulici U Letiště, a to včetně přemostění silnice I/27. Součástí projektu je také vybudování nového terminálu městské hromadné dopravy v Dobřanské ulici a další práce. Zprovoznění nové tramvajové trati je plánováno na 15. prosince letošního roku.

Napsal(a) ČTK | Foto město Plzeň

Kam dál?

Na hlavním nádraží v Plzni je nový orientační systém

čtvrtek, 4. července 2019, 10:55

Na hlavním vlakovém nádraží v Plzni je od tohoto týdne nový orientační systém. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) změnila...

Řidičům mají opravenou celou silnici mezi Tachovem a Přimdou

čtvrtek, 4. července 2019, 07:48

Řidiči mířící z Tachova na dálnici D5 do Německa nebo opačným směrem na Cheb mají ode dneška opravenou celou téměř 15 kilometrů...

Řidičům v Plzni se otevře nový most přes trať na Domažlické ulici

středa, 3. července 2019, 13:43

Řidičům v Plzni se 10. července otevře nový most přes železniční trať na Domažlické ulici. Estakáda, tedy silnice na pilířích, je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.