Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na hlavním nádraží v Plzni je nový orientační systém

 
čtvrtek, 4. července 2019, 10:55

Na hlavním vlakovém nádraží v Plzni je od tohoto týdne nový orientační systém. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) změnila číslování nástupišť a kolejí. Novináře o tom informovala mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová. Stanice v uplynulých letech prošla rekonstrukcí za miliardy korun.

"Změna označování nástupišť a kolejí odpovídá novým pravidlům SŽDC pro umísťování a vzhled prvků orientačního a informačního systému," uvedla mluvčí. Ta se postupně zavádějí také v dalších rekonstruovaných železničních stanicích, například v Berouně a Chebu, a odpovídají pravidlům známým z většiny evropských zemí.

"Pro označení každé hrany nástupiště, kde zastavují vlaky pro cestující, se bude používat jediné číslo, doplněné podle potřeby slovem kolej," řekla mluvčí. Jednotlivé koleje budou označeny od čísla 1 ve směru od hlavní přístupové cesty na nádraží, od podchodu ze Šumavské ulice, a skončí číslem 12 směrem k další přístupové cestě ze Železniční ulice. Nebude se tak už používat samostatná čísla nástupišť 1 až 6.

Kromě toho jsou koleje pro podrobnější orientaci cestujících rozděleny na kratší části, takzvané sektory, označené na orientačních tabulkách ve směru od západu k východu písmeny velké abecedy A až I.

Pro označení dílčích částí kolejí se budou do konce platnosti letošního jízdního řádu používat zavedené pojmy západní část a východní část nebo zkratky Z a V. Poloha vlaku na nástupišti, která bude určená rozmezím sektorů, se tedy na informačních tabulích na stanici projeví až od 15. prosince, odkdy bude zrušeno značení Z a V.

Napsal(a) ČTK | Foto Martin Pecuch

Kam dál?

Řidičům mají opravenou celou silnici mezi Tachovem a Přimdou

čtvrtek, 4. července 2019, 07:48

Řidiči mířící z Tachova na dálnici D5 do Německa nebo opačným směrem na Cheb mají ode dneška opravenou celou téměř 15 kilometrů...

Řidičům v Plzni se otevře nový most přes trať na Domažlické ulici

středa, 3. července 2019, 13:43

Řidičům v Plzni se 10. července otevře nový most přes železniční trať na Domažlické ulici. Estakáda, tedy silnice na pilířích, je...

Stavbaři instalují 350tunový most na tramvajovou trať v Plzni

úterý, 2. července 2019, 23:55

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na univerzitní a průmyslovou zónu Borská pole v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.