Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidičům mají opravenou celou silnici mezi Tachovem a Přimdou

 
čtvrtek, 4. července 2019, 07:48

Řidiči mířící z Tachova na dálnici D5 do Německa nebo opačným směrem na Cheb mají ode dneška opravenou celou téměř 15 kilometrů dlouhou silnici z Přimdy na okraj Tachova. Na silnici druhé třídy zbýval ještě opravit prostřední, 5,4kilometrový úsek, který stál 80 milionů korun a otevřel se dnes. Na celou silnici z Pernolce do Přimdy vydal kraj téměř 180 milionů korun včetně DPH, většinu nákladů pokryly evropské programy ROP a IROP, řekl Josef Popule ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje (SÚS).

"Silnice propojila Tachov s dálnicí a vlastně i Přimdu od Rozvadova," uvedl. Dnes dokončený úsek vede od kraje Úšavy přes obec a končí u sjezdu na dálnici u Mlýnce. Jde o jednu z největších letošních staveb SÚS. Nová vozovka by měla podle dodavatelské firmy Eurovia vydržet desítky let.

"Prostřední úsek byl nejnáročnější na přípravu, protože jsem rozšiřovali hráz rybníka, upravovali výtok a rozšiřovali celou silnici mezi lesy ze 4,5 na 6,5 metru," uvedl Popule.

Silnici využívají jako přivaděč na dálnici tisíce automobilů denně včetně kamionů směřujících z Mariánskolázeňska na D5 do Prahy a Německa.

"Za posledních pět let vzrostla doprava o 30 procent a pořád se zvyšuje. Při posledním sčítání tu projíždělo okolo 10 tisíc aut za 24 hodin," uvedl Popule. Nárůst nákladní dopravy je kvůli rozvoji průmyslových zón podél dálnice trojnásobný. "Na tomto úseku to bylo hodně úzké a nebezpečné. Dva kamiony se tam těžko vešly," uvedla Jitka Valíčková (Za obec krásnější), starostka Starého Sedliště, pod nějž patří Úšava. Kamiony podle ní často nejezdí na průmyslovou zónu Nová Hospoda u Boru, ale přes vesnice, aby platily menší mýtné a pak se napojují u Mlýnců, což je část Přimdy.

"Znám to tady z minula. Co do zrychlení a bezpečnosti je to ohromný pokrok," uvedl hejtman Josef Bernard (ČSSD). Podle náměstka hejtmana Pavla Čížka (STAN) byla přístupnost příhraničního regionu v minulých letech hrozná. "Na okrese Tachov se ale stavy silnic zásadně změnily a je to teď skoro nejlepší ze všech (sedmi) okresů," uvedl. SÚS velmi dobře vybrala hlavní tahy, které se prioritně opravily.

První krajní úsek z roku 2014 má délku 4,2 km a začíná od křižovatky se silnicí II/199 před Tachovem, vede přes Pernolec a končí na začátku Úšavy. Další krajní část, postavená ve stejném roce, vede od D5 a končí před křižovatkou se silnicí II/605 v Přimdě.

Napsal(a) ČTK | Foto Plzeňský kraj

Kam dál?

Řidičům v Plzni se otevře nový most přes trať na Domažlické ulici

středa, 3. července 2019, 13:43

Řidičům v Plzni se 10. července otevře nový most přes železniční trať na Domažlické ulici. Estakáda, tedy silnice na pilířích, je...

Stavbaři instalují 350tunový most na tramvajovou trať v Plzni

úterý, 2. července 2019, 23:55

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na univerzitní a průmyslovou zónu Borská pole v...

Děsivá nehoda na Domažlicku. Řidičku zastavila až značka u silnice

pondělí, 1. července 2019, 12:05

Velké štěstí v neštěstí měla v pátek odpoledne řidička Nissanu Micra, která havarovala mezi obcemi Křenovy a Ohučov....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.