Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidičům v Plzni se otevře nový most přes trať na Domažlické ulici

 
středa, 3. července 2019, 13:43

Řidičům v Plzni se 10. července otevře nový most přes železniční trať na Domažlické ulici. Estakáda, tedy silnice na pilířích, je spolu s kruhovou křižovatkou součástí 1,1 km dlouhé přeložky silnice I/26 do Domažlic a Německa. Jde o nejnáročnější část třetí etapy oprav železničního uzlu v Plzni, která stála 1,1 miliardy Kč a je jednou z největších železničních staveb v zemi. Novinářům to dnes řekl Pavel Brůžek z firmy Swietelsky stavební.

Přeložka začíná u bývalé sokolovny, kde vznikl nový kruhový objezd, z něhož se bude vyjíždět na estakádu a nově do areálu strojíren Škoda. Má dva pruhy, k nimž lze v budoucnu přidat další dva. Zanikne tak desítky let kritizovaný nebezpečný železniční přejezd na Domažlické ulici, který komplikoval železniční i automobilovou dopravu. Stavba také umožní elektrifikaci hlavní tratě z Plzně do Mnichova. Ještě v červenci se otevře přeložka části domažlické trati, na níž vznikne bezbariérová železniční zastávka Plzeň-Skvrňany.

Nová estakáda umožní mimoúrovňové křížení domažlické a chebské trati s vozovkou. Podle Václava Šťastného ze Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) podobné vedení silnice nad tratí v Plzeňském kraji nikde není.

Zhruba 2,5kilometrový železniční úsek je posledním neopraveným na chebské trati a na domažlické bude předcházet modernizaci koridoru Plzeň - Domažlice - státní hranice a dále na Mnichov. Vlaky od Domažlic i Chebu musely dosud při vjezdu do Plzně zpomalovat až na 40 km/h, přitom povolená rychlost na modernizované chebské trati je 110 km/h a na opraveném hlavním nádraží 80 km/h. Po opravě zastaralého skvrňanského úseku se tam bude jezdit až 100 km/h.

U zastávky Plzeň-Skvrňany vznikla nová jednokolejná železniční trať na Domažlice a dvojkolejná na Cheb. Nejnáročnější byla přestavba přesmyku, kde se v jednom místě ve třech výškových úrovních rekonstruovaly tři tratě a tři mosty bez přerušení provozu během většiny prací.

Napsal(a) ČTK

Kam dál?

Stavbaři instalují 350tunový most na tramvajovou trať v Plzni

úterý, 2. července 2019, 23:55

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na univerzitní a průmyslovou zónu Borská pole v...

Děsivá nehoda na Domažlicku. Řidičku zastavila až značka u silnice

pondělí, 1. července 2019, 12:05

Velké štěstí v neštěstí měla v pátek odpoledne řidička Nissanu Micra, která havarovala mezi obcemi Křenovy a Ohučov....

Dopravní podniky podepsaly úvěr na modernizaci tramvajové vozovny

neděle, 30. června 2019, 14:19

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) podepsaly úvěrovou smlouvu s Evropskou investiční bankou (EIB). Na modernizaci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.