Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stavbaři instalují 350tunový most na tramvajovou trať v Plzni

 
úterý, 2. července 2019, 23:55

Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na univerzitní a průmyslovou zónu Borská pole v Plzni, začali dnes stavbaři posouvat na své místo. Most, který ležel několik dnů vedle stavby, překlene silnici I/27, hlavní výpadovku na Klatovy. Jeho délka je 38 metrů, výška téměř osm metrů. Uprostřed mostu budou jezdit tramvaje, po stranách vzniknou stezka pro cyklisty a chodník, řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Zprovoznění tramvajové trati, stavby za 480 milionů korun bez DPH, je plánováno na letošního 15. prosince. "V sobotu a v neděli 6. a 7. července bude most položen na ložiska," uvedl Šindelář. Kvůli osazování mostu musela být omezena doprava svedením do jednoho pruhu. Omezení budou i o víkendu.

"Posunutí mostu o 36 centimetrů trvá do deseti minut," řekl stavbyvedoucí Petr Bron. Kovová konstrukce byla smontována na montážní základně v Brně, do Plzně jej firma dopravila po dílech, které byly na stavbě svařeny.

Novou 1,3 kilometru dlouhou trať buduje město od velké křižovatky Klatovská-Kaplířova-U Borského parku k ulici U Letiště, a to včetně přemostění silnice I/27 z Plzně do Klatov.

Dvousethektarovou část města, v níž je průmyslová a obchodní zóna s 12 tisíc pracovními místy, univerzita, bytové domy i kanceláře, obsluhují dosud jen autobusy a od roku 2011 trolejbusová linka. Ve špičkách to nestačí. Trať připravovalo město 11 let. Vybuduje ji konsorcium slovenských podniků TSS GRADE a Doprastav a české firmy Doprastav CZ. Podmínkou stavby byla evropská dotace, která pokryje 60 procent nákladů.

Napsal(a) ČTK | Foto Martin Pecuch

Kam dál?

Děsivá nehoda na Domažlicku. Řidičku zastavila až značka u silnice

pondělí, 1. července 2019, 12:05

Velké štěstí v neštěstí měla v pátek odpoledne řidička Nissanu Micra, která havarovala mezi obcemi Křenovy a Ohučov....

Dopravní podniky podepsaly úvěr na modernizaci tramvajové vozovny

neděle, 30. června 2019, 14:19

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) podepsaly úvěrovou smlouvu s Evropskou investiční bankou (EIB). Na modernizaci...

V Plzni bude v srpnu krajská soutěž zručnosti silničářů se sypači

neděle, 30. června 2019, 09:54

Svou zručnost a profesionální zdatnost předvedou silničáři Plzeňského kraje v srpnové soutěži Cestářské rodeo. Krajská soutěž se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.