Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Plzni bude v srpnu krajská soutěž zručnosti silničářů se sypači

 
neděle, 30. června 2019, 09:54

Svou zručnost a profesionální zdatnost předvedou silničáři Plzeňského kraje v srpnové soutěži Cestářské rodeo. Krajská soutěž se koná poprvé a hostit ji bude Plzeň. S vozidlem s radlicí budou řidiči přesouvat barely na přesnost, jezdit po čáře, do fiktivní garáže a odsouvat pneumatiky ve sloupci. Dva nejlepší soutěžící postoupí do národního kola, případně i do mezinárodního, řekl Radek Šíma, provozní ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje (SÚS).

Soutěžící použijí v závodě sypač osazený klasicky na zimu. "Bude mít čelní radlici a zimní nástavbu s rozmetadlem položeným dolů. Tím budeme imitovat ztížené podmínky zimy, hlavně stísněný prostor," uvedl Šíma. Jedno kolo trvá tři až 3,5 minuty. Řidič, který úkoly nesplní bezchybně, dostává trestné body.

SÚS tam bude mít minimálně 25 soutěžících. "Vedoucí středisek to kvitují, z každého přijede nejméně jeden závodník," řekl Šíma.

Akce se koná 24. srpna po celý den na armádní střelnici v Plzni-Lobzích. Složky integrovaného záchranného systému, armáda a BESIP budou v Lobzích při této příležitosti předvádět svoji techniku. Cestářské rodeo 2019 začne v 10:00, vstup je volný. Vyhlášení výsledků bude mezi 15:30 a 16:00.

Podobné soutěže pořádají SÚS po celé zemi, například na jižní Moravě už 12 let. Z pardubického celostátního kola, které bude 14. září, se mohou týmy dostat ještě na soutěž čtyř zemí - ČR, Slovenska, Polska a Maďarska - na přelomu září a října.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Na co si dát pozor při cestě autem na zahraniční dovolenou?

neděle, 30. června 2019, 09:39

Pokud se chystáte cestovat autem do zahraničí, měli byste si předem zjistit pár informací ohledně tamějších silničních pravidel....

Silničáři v Plzeňském kraji sypou některé horké silnice pískem

sobota, 29. června 2019, 09:44

Silničáři v Plzeňském kraji sypou některé horké silnice drobným pískem. Díky tomu se řidičům nelepí vzlínající asfalt na kola...

V červnu 1899 se Plzeň stala pátým městem s tramvajovou tratí

pátek, 28. června 2019, 09:14

První tramvaje se sice v plzeňských ulicích objevily už koncem dubna 1899, na pravidelný provoz elektrické dráhy si ale Plzeňané...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.