Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Další dopravní komplikace. Plzeň bude pět let po rekonstrukci znovu opravovat Wilsonův most

 
pátek, 21. června 2019, 13:03

Plzeň začne 1. července, pět let po kompletní rekonstrukci, znovu opravovat 104 let starý kamenný Wilsonův most přes Radbuzu v centru města. Důvodem jsou vytlačené dlažební kostky kvůli extrémnímu dopravní zatížení. Způsobují ho hlavně trolejbusy, které na této technické památce brzdí před semaforem. Začnou zhruba šestitýdenní stavební práce na opravě dlažby, řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Wilsonův most bude po dobu rekonstrukce za několik milionů korun zcela uzavřen, i pro MHD.

Od 1. července navíc začne v centru Plzně druhá etapa oprav Rooseveltova mostu, který spojuje centrum se čtvrtí Roudná. Rekonstrukce za 30 milionů Kč také přinese až do konce prázdnin úplnou uzavírku mostu pro veškerou dopravu; v červenci i pro pěší.

Město zkoumalo, zda je stavba Wilsonova mostu s pětiletou zárukou přesně podle projektu, a podle Šindeláře se potvrdilo, že ano. "Oprava spočívá ve výměně podkladové vrstvy vozovky a zpětném osazení dlažby, budou provedeny úpravy odvedení dešťové vody a další práce," uvedl. Objízdná trasa pro MHD povede po Anglickém nábřeží, budou ji využívat trolejbusy 11, 12, 14, 15, 16, 17, autobusy 34, 35, 57 a noční linky N2, N3, N5 a N6.

Do druhé etapy vstoupí 1. července velká oprava konstrukce Rooseveltova mostu. "Při stavebních pracích se ukázalo, že most je v horším stavu, než jsme očekávali. Je tedy opravdu nutná a my jsme se do ní pustili právě včas. Oprava bude komplexnější, než se původně plánovalo," řekl náměstek primátora Michal Vozobule (TOP 09). Termín zprovoznění na konci prázdnin by podle něj neměl být ohrožen. Při současné první etapě může po polovině mostu pouze MHD a po jednom chodníku pěší. Od července do konce srpna bude všem zcela uzavřen, v červenci i pro pěší, a provoz bude veden po objízdných trasách přes most generála Pattona a kolem Boleveckého rybníka.

Napsal(a) ČTK | Foto město Plzeň

Kam dál?

Předplatné na MHD si Plzeňané nově nabijí na mobilní telefon i...

čtvrtek, 20. června 2019, 15:10

Plzeňské městské dopravní podniky spouštějí pilotní provoz nové technologie odbavování s názvem Virtuální Plzeňská karta....

Po mostě v Dobřanech opět jezdí vlaky, zatím pomalu

čtvrtek, 20. června 2019, 12:24

Po železničním mostě v Dobřanech na jižním Plzeňsku, do něhož v úterý odpoledne narazili bagr a poškodil ho, opět jezdí vlaky,...

AKTUÁLNĚ: Narušená statika mostu zastavila provoz na trati...

úterý, 18. června 2019, 13:00

Narušená statika železničního mostu zastavila provoz na hlavní trati Plzeň-Klatovy. Mezi Chlumčany a Dobřany je zavedená náhradní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.