Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plzeň trápí souběh staveb silnic, omezit ho má speciální software

 
úterý, 28. května 2019, 19:09

Současný souběh řady silničních staveb, které komplikují dopravu v Plzni, donutil radnici vyvíjet systém, který by stavby koordinoval a umožnil jejich přesouvání v čase. Speciální software, na němž pracuje městská správa informačních technologií, napříště umožní v předstihu všem investorům vkládat on-line své stavby s tím, že budou mít představu o jejich časové náročnosti, řekl koordinátor dopravních opatření města Václav Lacyk. Souběh velkých akcí už by se od příští stavební sezony neměl opakovat.

Situaci ve městě komplikuje podle mluvčí Evy Barborkové i to, že stavby provádějí různí investoři - státní Ředitelstvím silnic a dálnic, kraj a město. "Vedení radnice žádá občany i podnikatele o trpělivost a pochopení," uvedla. Současně doporučuje, aby místní i návštěvníci co nejvíce využívali veřejnou dopravu.

K největším stavbám patří rekonstrukce Studentské ulice na největším sídlišti Lochotín v úseku od Gerské po vjezd do zimního stadionu na Košutce. Dále je to oprava Rooseveltova mostu v centru, prodloužení tramvajové tratě na Borech, oprava tramvajové tratě na Slovanské ulici na Slovanech a stavební úpravy Mohylové ulice včetně rekonstrukce mostu přes Úslavu v Chrástecké ulici na Doubravce.

Studentská ulice by měla být kompletně opravená v dubnu 2020. "Aktuální uzavírka, kdy je doprava odkloněna z trasy I/20, by mohla skončit letos v září," uvedla mluvčí. Oprava Rooseveltova mostu, který je teď uzavřen pro individuální dopravu, potrvá do letošního listopadu. Už od začátku září by se tam měla vrátit veškerá doprava.

Opravy tramvajové trati na Slovanské ulici by měly zcela skončit v únoru 2020. Stavební úpravy v Chrástecké ulici včetně rekonstrukce mostu, který je nyní uzavřen, budou trvat nejméně do konce prázdnin, pak bude stavba pokračovat dalšími etapami k Masarykově ulici. Stavba tramvajové trati na Borská pole a přestavba křižovatky s Klatovskou třídou přinese od 3. června uzavírku ulic Dobřanská a Kaplířova. Potrvá rok a objízdná trasa povede přes paralelní Sukovu ulici.

Napsal(a) ČTK | Foto Luboš Vrabec

Kam dál?

Při nehodě dvou aut u Plas zemřela starší žena

úterý, 28. května 2019, 16:59

Při nehodě dvou osobních aut u Plas na severním Plzeňsku dnes zemřela starší žena, několik dalších lidí utrpělo zranění....

Řidiče v Plzeňském kraji čekají desítky uzavírek, nejvíce v Plzni

pondělí, 27. května 2019, 10:24

Desítky uzavírek a omezení čekají od května do konce prázdnin řidiče na všech typech silnic v Plzeňském kraji. Nejhorší situace...

Zastupitelé Plzně v červnu rozhodnou o křižovatce Rondel

úterý, 21. května 2019, 07:48

O budoucnosti velké a velmi vytížené mimoúrovňové kruhové křižovatky Rondel budou v červnu rozhodovat plzeňští zastupitelé. Mosty...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.