Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiče v Plzeňském kraji čekají desítky uzavírek, nejvíce v Plzni

 
pondělí, 27. května 2019, 10:24

Desítky uzavírek a omezení čekají od května do konce prázdnin řidiče na všech typech silnic v Plzeňském kraji. Nejhorší situace už je podle dopravců i obyvatel v Plzni. Vedení města doporučuje, aby místní, dojíždějící i návštěvníci co nejvíce využívali městskou hromadnou dopravu.

V Plzni je od poloviny května pro všechny typy automobilů uzavřený Rooseveltův most, jehož rekonstrukce má trvat do 2. září 2019, na polovinu vozovky je omezený i průtah pod ním. Most spojuje centrum s městskými částmi Roudná, Vinice a Lochotín, odkud přes něj jezdí lidé i na Slovany a Doubravku, tedy na Prahu a České Budějovice. Náhradní trasy vedou po Karlovarské třídě a mostu Generála Pattona, druhá kolem Boleveckého rybníka a Jateční ulicí. V té se ale v posledních týdnech tvoří fronty kvůli uzavřené části Mohylové ulici, kde silničáři také opravují most; uzavřená bude do konce prázdnin.

Od dubna se Plzni opravuje také frekventovaná Slovanská třída, která spojuje jih Plzeňska s centrem. Silnice bude s omezeními průjezdná v obou směrech pro vozidla do 7,5 tuny, ale nelze vjíždět do některých vedlejších ulic. Do poloviny června bude uzavřen vjezd z Částkovy, poté se uzavře do 20. července Malostranská ulice v úseku Jasanová - náměstí Milady Horákové, kam vjedou jen vozy MHD.

V Plzni na Borech je do 2. června uzavřená Sukova ulice mezi Klatovskou až k vjezdu do obchodního centra Area Bory. Obousměrný provoz bude obnoven 3. června, práce v koncovém úseku před okružní křižovatkou skončí 15. června. Nedaleká Kaplířova a navazující Dobřanská ulice se řidičům uzavřou 3. června kvůli výstavbě tramvajové trati na Borská Pole a přestavbě křižovatky s Klatovskou třídou. Uzavírka potrvá rok a objízdná trasa povede právě přes Sukovu ulici.

Dále pokračuje v Plzni druhá etapa rekonstrukce Studentské ulice na silnici I/20, která skončí v dubnu 2020, aktuální uzavírka potrvá minimálně do září. Na výjezdu na Domažlice se staví nový most přes koleje, což omezuje dopravu v obou směrech. V červnu by měla skončit oprava koncového úseku Veleslavínova - sady 5. května u náměstí.

V létě se bude opravovat průtah Sulkovem za Plzní na silnici I/26 do Domažlic. Na stejné komunikaci to bude ještě úsek Újezd - Trhanov a na silnici I/27 Plzeň - Most pak úsek Plasy - Žebnice.

Nejvíce akcí má přes léto v plánu krajská správa a údržba silnic, která v kraji spravuje pžes 4600 kilometrů komunikací II. a III. třídy. Na jihu Plzeňska bude do konce července uzavřená silnice Hradištský Újezd - Přešín, v Nepomuku do srpna Zelenodolská ulice, od července do konce roku most v Dolní Lukavici, od července do září částečně i úplně tříkilometrová silnice II. třídy z Netunic do Hájů.

Na severu Plzeňska je neprůjezdná silnice přes Lozu, stavbaři tam do srpna zmodernizují aglomerační okruh. Uzavřen je do listopadu kvůli opravě průtahu průjezd Dolní Bělou, v Luhově budou od června do října opravovat náves a silnici. V červenci začnou v Kožlanech s poslední etapou průtahu, která skončí v prosinci. Silničáři tam plánují úplnou uzavírku.

Na Domažlicku rekonstruují v Poběžovicích Masarykovu a Slovanskou ulici, které budou neprůjezdné do konce srpna. Dále tam o prázdninách silničáři opravují most v Puclicích, který bude uzavřen. V Němčicích pak do konce července opravují šestikilometrovou silnici, od července do října budou opravovat komunikaci z Klenčí do Poběžovic.

Na Klatovsku omezuje do září průjezd Hartmanicemi stavba druhé etapy průtahu, od června do listopadu bude rekonstruován průtah Plánicemi, kde čeká řidiče úplná uzavírka. Do 28. června bude zcela uzavřená silnice z Dlouhé Vsi do Radešova, od 29. června na ní už budou smět autobusy a od 16. listopadu všechna vozidla.

Na Rokycansku se do konce září staví průtah Holoubkovem, kde bude v některých dnech úplná uzavírka. Ta čeká řidiče od srpna do října také na silnici z Drahoňova Újezdu do Terešova a od srpna do listopadu pak z Břas do Stupna. Na Tachovsku se opravuje silnice mezi Přimdou a Rozvadovem, ve Svojšíně a Neblažově budou, shodně od července do října, kvůli opravě uzavřené mosty. Od srpna do října pak bude částečně uzavřený 3,3kilometrový úsek silnice z Pernarce na hranice okresu.

Napsal(a) ČTK | Foto Dominik Svoboda

Kam dál?

Zastupitelé Plzně v červnu rozhodnou o křižovatce Rondel

úterý, 21. května 2019, 07:48

O budoucnosti velké a velmi vytížené mimoúrovňové kruhové křižovatky Rondel budou v červnu rozhodovat plzeňští zastupitelé. Mosty...

Policie cvičí na Rozvadově zavedení kontrol a registraci migrantů

pátek, 17. května 2019, 09:19

Méně než pět hodin stačilo včera hasičům, aby v prostoru bývalého dálničního hraničního přechodu Rozvadov na Tachovsku vybudovali...

Řidič dostal na mokré vozovce s náklaďákem smyk a skončil v lese

čtvrtek, 16. května 2019, 13:51

K dopravní nehodě na silnici první třídy v obci Babylon vyjížděli o víkendu západočeští policisté. Čtyřiapadesátiletý cizinec za...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.