Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zastupitelé Plzně v červnu rozhodnou o křižovatce Rondel

 
úterý, 21. května 2019, 07:48

O budoucnosti velké a velmi vytížené mimoúrovňové kruhové křižovatky Rondel budou v červnu rozhodovat plzeňští zastupitelé. Mosty křižovatky na trase mezi centrem a nejlidnatějšími sídlišti na severním okraji Plzně jsou ve špatném technickém stavu. Vedení města chce zároveň zlepšit obslužnost lokality, ve které se nyní staví řada nových domů. Návrh počítá s tím, že současný kruhový objezd a mimoúrovňovou silnici nahradí úrovňová křižovatka. Pokud tuto variantu zastupitelstvo schválí, s úpravami se začne až po dokončení západní a severovýchodní části městského okruhu, tedy za zhruba čtyři roky, řekl dnes primátorův technický náměstek Pavel Šindelář (ODS).

Návrh počítá s úrovňovou komunikací se třemi dopravními pruhy v obou směrech. Některé pruhy budou pro auta a některé pouze pro MHD. Tramvajová trať má vést středem a bude oddělena travnatým pásem se stromy. Dopravu budou řídit tři světelné křižovatky. Podél jsou navrženy cyklostezky a chodníky, které jsou od silnice i mezi sebou odděleny alejemi stromů. Počítačová simulace zatížení provozu potvrdila, že toto navržené řešení má dostatečnou kapacitu a zajistí plynulý a bezpečný průjezd aut i MHD.

Město vedlo k řešení budoucnosti Rondelu několik důvodů, uvedl náměstek pro dopravu Michal Vozobule (TOP 09). "Kromě špatného technického stavu mostů, které je zapotřebí buď znovu postavit, nebo nahradit zcela jiným dopravním řešením, je nutné zajistit lepší dopravní obslužnost nové městské čtvrti, která zde v souladu s územním plánem začíná vznikat," uvedl. Za současného stavu je problémem také to, že na více než kilometrovém úseku tramvajové trati chybí zastávka. Byla by potřeba pro obyvatele přilehlé oblasti, pro návštěvníky obchodního centra i pro budoucí zástavbu.

Kromě toho, že navrhované řešení by nahradilo mosty kruhové křižovatky, také by mohlo pro nově vznikající obytnou čtvrť vzniknout nové náměstí se zelení a s prvky pro smysluplné hospodaření s dešťovou vodou, popsal architekt Jaroslav Holler z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně. Se zásahy do současné křižovatky bude možné začít nejdříve v roce 2023 po dokončení západní a severovýchodní části městského okruhu, který této lokalitě výrazně dopravně odlehčí. Kvůli špatném stavu mostů ale nelze věc příliš odkládat.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps

Kam dál?

Policie cvičí na Rozvadově zavedení kontrol a registraci migrantů

pátek, 17. května 2019, 09:19

Méně než pět hodin stačilo včera hasičům, aby v prostoru bývalého dálničního hraničního přechodu Rozvadov na Tachovsku vybudovali...

Řidič dostal na mokré vozovce s náklaďákem smyk a skončil v lese

čtvrtek, 16. května 2019, 13:51

K dopravní nehodě na silnici první třídy v obci Babylon vyjížděli o víkendu západočeští policisté. Čtyřiapadesátiletý cizinec za...

VIDEO: Téměř třetina usmrcených při autonehodách nebyla připoutána

středa, 15. května 2019, 13:35

Nejúčinnějším nástrojem pasivní bezpečnosti jsou jednoznačně bezpečnostní pásy. Přesto polovina mladých řidičů EU ve věku 18 až...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.