Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nastupující prvňáčci dostanou Plzeňskou kartu zdarma

 
pátek, 10. května 2019, 10:32

Plzeňské městské dopravní podniky nabízejí ve spolupráci s městem již potřetí Plzeňskou kartu ve formě přívěsku zdarma pro nastupující prvňáčky všech plzeňských škol. Každoročně se akce týká přibližně dvou tisíc dětí. Letos děti obdrží navíc bonusový balíček s řadou slev a výhod.

V bonusovém balíčku jsou kupóny, které dítě může použít k získání slevy na vstupy či nákupy. Po předložení nové Plzeňské karty zároveň se speciálním kupónem získají děti zdarma permanentku do Techmanie, vstupenku na prohlídku Divadla Alfa nebo levnější vstup do zoologické zahrady. Dále mohou uplatnit slevové kupóny v knihkupectví Dobrovský, Království hraček Bambule, FC Viktoria shopu, na školní razítka od Creaprint a na členský příspěvek klubu Aikido Dojo Plzeň.

Děti, které si vyzvednou Plzeňskou kartu od 1. května do 30. září 2019, tedy v den, kdy vydávání bonusů končí, obdrží bonusový balíček automaticky. Ti, kteří si Plzeňskou kartu vyzvedli před 1. květnem 2019, si mohou balíček vyzvednout dodatečně v Zákaznickém centru PMDP. Budou k tomu potřebovat jen Plzeňskou kartu prvňáčka.

Plzeňskou kartu děti využívají kromě cestování plzeňskou městkou veřejnou dopravou i k rezervaci a výdeji školních obědů, jako kartu do Knihovny města Plzně a na dalších místech.

Napsal(a) Martin Pecuch | Foto PMDP

Kam dál?

Zimní údržba v Plzeňském kraji byla průměrná, vyšla na méně než čtvrt...

pátek, 10. května 2019, 07:47

Zimní údržba v Plzeňském kraji patřila v uplynulé sezoně z hlediska nákladů k průměrným. Silničáři na ni vydali téměř 210 milionů...

Rooseveltův most projde rozsáhlou opravou, ta omezí dopravu

úterý, 7. května 2019, 18:08

Rooseveltův most spojující čtvrť Roudnou s centrem Plzně projde kvůli zhoršenému stavu mostní konstrukce rozsáhlou opravou....

Policie u Kařezu dopadla řidiče, který ujel německé policii

pondělí, 6. května 2019, 15:17

Policie dnes před 13:30 dopadla po rozsáhlé pátrací akci osmadvacetiletého řidiče bílého osobního automobilu BMW X6. Dnes po 7:00...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.