Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rooseveltův most projde rozsáhlou opravou, ta omezí dopravu

 
úterý, 7. května 2019, 18:08

Rooseveltův most spojující čtvrť Roudnou s centrem Plzně projde kvůli zhoršenému stavu mostní konstrukce rozsáhlou opravou. Rekonstrukce s sebou přinese na čtyři měsíce řadu dopravních omezení a uzavírek pro motoristy i pěší. Příprava stavebních prací už začala, kompletní oprava by měla být dokončena do konce listopadu. Akci realizuje město Plzeň zastoupené Správou veřejného statku města Plzně. Náklady na opravu mostu se pohybují kolem 25 milionů korun včetně DPH.

„Uvědomujeme si, že stavební práce přinesou obyvatelům Plzně značné komplikace, ale oprava tohoto důležitého mostu je skutečně nezbytná. Navíc dochází k souběhu s investicemi Plzeňského kraje a Ředitelství silnic a dálnic České republiky, což přináší další omezení. Prosíme tedy veřejnost o pochopení a trpělivost. Pokud je to jen trochu možné, měli by lidé využívat co nejvíce veřejnou městskou dopravu, a to zejména v květnu a červnu,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Rooseveltův most se skládá ze tří částí, které mají rozdílné technické řešení. Směrem od centra je to mimoúrovňové křížení s Tyršovou ulicí, dále je to estakáda nad ulicemi Truhlářská a Kamenická a nakonec most přes řeku Mži.

„Na celém mostě, tedy v části přes Tyršovu ulici, estakádě a mostě přes Mži budou obnoveny vnější železobetonové římsy a části chodníků. Pokud to bude možné, instaluje se částečně zpátky kamenná pásková dlažba s tím, že se poškozené díly dlažby vymění. Bude opraveno zábradlí a ošetřeno novým protikorozním nátěrem a kompletně obnoven povrch vozovky,“ popsal Martin Lukeš ze Správy veřejného statku města Plzně. V rámci opravy mostu budou vyměněny stávající dožilé mostní závěry. Nosnou konstrukci i spodní stavbu mostu přes Tyršovu ulici stavebníci očistí a poté poškozená místa opraví a natřou ochranným nátěrem. U mostu přes Mži provedou výměnu poškozených částí kamenného obkladu a celou konstrukci rovněž nově natřou. Opraví také schodiště z mostu směrem do Kamenické ulice. Mostní závěr je přechod mostovky na pevnou opěru.

Opravy mostu si vyžádají dlouhodobou výluku dopravy vedené na mostě a omezení dopravy pod ním v Tyršově ulici.  „V 1. etapě oprav bude most zcela uzavřen pro veškerou dopravu kromě MHD, provoz bude veden po objízdné trase, tedy přes most generála Pattona, a to od 13. května do 30. června. Ve druhé etapě bude most zcela uzavřen pro veškerou dopravu, provoz bude veden po objízdné trase, a to od 1. července do 28. srpna,“ přiblížil Martin Lukeš. Dále se počítá s částečným omezením v ulici Tyršova pod mostem. Bude uzavřen jeden jízdní pás pod mostem a provoz převeden do protisměru, a to od 15. května do 15. června první polovina vozovky, od 16. června do 16. července druhá polovina vozovky.

„Omezeny a uzavřeny budou také chodníky. Od 10. dubna do 30. června budou neprůchodné částečně, od 1. července do 15. července se počítá s úplnou uzavírkou, od 15. července do 17. listopadu budou opět neprůchodné částečně,“ doplnil Martin Lukeš. Zároveň upozornil, že uvedené termíny uzavírek se mohou měnit dle postupu stavebních prací.

Napsal(a) Eva Barborková | Foto Martin Pecuch

Kam dál?

Policie u Kařezu dopadla řidiče, který ujel německé policii

pondělí, 6. května 2019, 15:17

Policie dnes před 13:30 dopadla po rozsáhlé pátrací akci osmadvacetiletého řidiče bílého osobního automobilu BMW X6. Dnes po 7:00...

Plzeňský kraj očekává výrazně méně peněz od SFDI na opravy silnic

pondělí, 6. května 2019, 13:36

Plzeňský kraj letos očekává výrazně méně peněz od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na opravy svých silnic druhé a...

Obce na trase z Plzně do Brd připravují novou cyklotrasu

sobota, 4. května 2019, 10:29

Města a obce na trase mezi Plzní a Brdy připravují asi 37 kilometrů dlouhou nadregionální cyklotrasu. Plzeňský kraj ji chápe jako...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.