Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ŘSD upravuje křižovatku na Plzeňsku, zvýší bezpečnost na hlavním tahu I/26

 
čtvrtek, 2. května 2019, 15:17

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo tříměsíční úpravu křižovatky u Střelic na jižním Plzeňsku za 15 milionů Kč včetně DPH. Řidiči jedoucí po hlavním tahu I/26 z Německa přes Domažlice na Plzeň budou moci výrazně bezpečněji odbočit na krajskou silnici na Hradec u Stodu. Částečná uzavírka bude řízena semafory, případně poučenou osobou, řekl Michal Syřínek z plzeňské správy ŘSD.

"Krajská silnice III/19341 a protější polní cesta jsou zcela uzavřeny," uvedl. Řidiči směřující z hlavního tahu na Střelice a Hradec u Stodu musí volit objížďku přes Stod. Stejné to je v opačném směru.

"Úprava křižovatky silnic I/26 a III/19341 a místní komunikace zvýší bezpečnost a plynulost provozu. V místě křížení dochází k častým dopravním nehodám," uvedl Syřínek. Stavební firma Eurovia vloží na hlavní tah ve směru od Domažlic do Plzně nový samostatný pruh pro levé odbočení na Střelice. "Na silnici třetí třídy vznikne dopravní ostrůvek oddělující jízdní pruhy v křižovatce, u místní komunikace se upraví úhel napojení," dodal. Lhůta výstavby je podle smlouvy tři měsíce.

Po silnici I/26 projede denně přes 12 tisíc vozidel, z toho 2500 nákladních. Je to třetí nejfrekventovanější hlavní tah z Plzně, po silnici I/27 na Klatovy a I/20 na Nepomuk.

Právě na silnici I/26 chce stát od ledna 2020 zavést mýtné pro kamiony. V Plzeňském kraji by se to mělo dotknout ještě silnice I/20 z Plzně na České Budějovice. Města a obce na okolních nezpoplatněných silnicích s tím nesouhlasí. Obávají se přílivu nákladních vozů, které si začnou zkracovat cestu přes jejich území. Některé hrozí blokádami. "Pokud chce stát tyto dvě silnice zpoplatnit, musel by to udělat jako na Slovensku, kde jsou zpoplatněny všechny silnice první třídy a vybrané vozovky druhé třídy a tranzitní nákladní doprava nesmí jinam a je to hlídáno satelitním systémem," uvedl náměstek hejtmana Pavel Čížek (STAN).

Napsal(a) ČTK | Foto ŘSD

Kam dál?

VIDEO: Jen málo stačí pro záchranu života. Proč to ale nefunguje?

čtvrtek, 2. května 2019, 10:15

Raději ujedou, než aby pomohli? Proč? Bojí se postihu za nehodu, kterou zavinili. O kom je řeč? O tisících bezohledných viníků...

Po mostě přes přehradu Hracholusky projel po devíti měsících vlak

úterý, 30. dubna 2019, 18:13

Po novém železničním mostě přes přehradu Hracholusky na Plzeňsku projel dnes kolem 17:15 po devíti měsících první vlak. Na...

V Plzni začala rekonstrukce a úpravy větší části Mohylové ulice

pondělí, 29. dubna 2019, 11:19

V Plzni dnes začala rekonstrukce části Mohylové ulice za 92 milionů korun včetně DPH. Bude uzavřená. Po frekventované krajské...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.