Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Plzni začala rekonstrukce a úpravy větší části Mohylové ulice

 
pondělí, 29. dubna 2019, 11:19

V Plzni dnes začala rekonstrukce části Mohylové ulice za 92 milionů korun včetně DPH. Bude uzavřená. Po frekventované krajské silnici druhé třídy si zkracují cestu řidiči mířící od Prahy na Most a Karlovy Vary. Kraj, město a Vodárna Plzeň opraví půlkilometrový úsek od Husova parku k Masarykově ulici a most přes Úslavu na Chrástecké ulici. Stavba, jejíž dokončení je plánováno nejpozději na květen 2020, je rozdělena do tří etap, řekl mluvčí kraje René Zeithaml.

"Při úplné uzavírce vede objízdná trasa pro veškerou dopravu ulicemi Masarykova-Těšínská-Jateční ve směru z Doubravky na Bílou Horu a Bolevec. V opačném směru pak ulicemi Jateční, Rokycanská a Masarykova," uvedl Zeithaml. Na Jateční už se dnes tvořily velké fronty.

První etapa od Husova parku do Staniční ulice začala dnes v 07:00 a potrvá do 31. října včetně mostu přes Úslavu, jehož oprava skončí o dva měsíce dříve. Také autobusové linky 30 a 28 byly převedeny na objízdné trasy, dočasně zrušené jsou zastávky u Polikliniky Doubravka a Husův park. Linka 28 je odkloněná po Těšínské a Staniční ulici, autobusy číslo 30 na Jateční a Těšínskou ulicí. Ve špičkách jezdí v půlhodinových intervalech náhradní linka po po ulicích Zábělská, Masarykova, Těšínská, Staniční, Jateční, Doubravecká a Chrástecká.

Část Mohylové ulice se po úpravách rozšíří, nové budou konstrukční a krycí vrstvy, zálivy MHD, stavbaři upraví chodníky na stezku pro chodce i cyklisty, vzniknou nová parkovací stání. Součástí stavby je i obnova železobetonové kanalizace a litinového vodovodu. Navazující železobetonový most přes Úslavu bude mít zesílené nosné konstrukce, novou vozovku a izolaci, ložiska, zábradlí a chodníky.

Z celkové sumy uhradí Vodárna Plzeň 46 milionů korun, třetinu Správa a údržba silnic Plzeňského kraje a zbytek město.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Homolka

Kam dál?

Plzeňský kraj díky dotacím EU značně zlepšil kvalitu svých silnic

neděle, 28. dubna 2019, 13:05

Plzeňský kraj díky dotacím EU výrazně zlepšil kvalitu svých silnic druhé a třetí třídy. Před 15 lety byl stav silnic z dnešního...

Řidička nezvládla řízení a otočila své auto přes střechu

čtvrtek, 25. dubna 2019, 11:15

Dvaadvacetiletá řidička Peugeotu 106 jedoucí ve směru od Kanic na Lštění včera po sedmé hodině večerní nezvládla řízení a...

Bor u Tachova chystá osvětlenou cyklostezku do průmyslové zóny

úterý, 23. dubna 2019, 11:16

Bor na Tachovsku připravuje osvětlenou cyklostezku z Boru na Novou Hospodu do CTParku, druhé největší průmyslové zóny v Plzeňském...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.