Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Odbory TS Plzeň končí stávkovou pohotovost, se Žďasem se dohodly

 
pátek, 23. srpna 2019, 08:49

Odboráři firmy TS Plzeň ukončili stávkovou pohotovost, již vyhlásili 27. května. S vedením mateřské společnosti Žďas dnes uzavřeli odboráři dodatek ke kolektivní smouvě, který řeší odchody zaměstnanců, jichž se dotkne plánovaná fúze Žďasu a TS Plzeň. Vyplývá to z tiskové zprávy firmy Žďas. Ukončení stávkové pohotovosti dnes potvrdil předseda odborové organizace TS Ervín Eger, podrobněji výsledek komentovat nechtěl.

Plzeňský výrobce lisů, TS Plzeň a.s. (dříve Škoda Těžké strojírenství), podle údajů, které odbory poskytly minulý týden, propustila za tři měsíce asi 60 lidí, zůstalo jich 159. Firma je ve ztrátě a nemá dost zakázek. Jde o závod společnosti Žďas, kterou vlastní CITIC Europe Holdings.

Vedení Žďasu a představitelé jejího akcionáře se podle zprávy dnes dohodli s vedením odborové organizace plzeňské TS na dalším postupu. Uzavřený dodatek ke kolektivní smlouvě vyřeší odchody zaměstnanců, kterých se dotkne plánovaná fúze Žďasu a TS Plzeň, nadstandardním způsobem, stojí ve zprávě bez dalších podrobností. Část zaměstnanců TS Plzeň přejde pod Žďas a budou dál působit v Plzni. Na plzeňském pracovišti bude zachován kompletní archiv TS Plzeň. Kolik lidí zůstane, firma Žďas neuvedla.

Eger ve zprávě uvedl, že jednání bylo tvrdé, ale korektní. "Podařilo se dosáhnout dohody, která není v podobných situacích obvyklá," uvedl. Podle generálního ředitele Žďasu Pavla Cesneka se podařilo najít řešení situace v TS Plzeň, které přivítaly a odsouhlasily obě strany.

Problémy TS Plzeň podle dnešní tiskové zprávy zavinila hlavně manažerská rozhodnutí předchozího vedení firmy a problémy a pád do insolvence společnosti Vítkovice Machinery. "Ty stály TS Plzeň 934 milionů korun na tržbách oproti plánu a čistá ztráta pro TS Plzeň je nyní 72 milionů korun," stojí ve zprávě.

Strojírenská a metalurgická společnost Žďas, a.s., sídlí ve Žďáru nad Sázavou a zaměstnává skoro 2000 lidí.

Napsal(a) ČTK | Foto TS Plzeň

Kam dál?

Plzeňská TS propustila za tři měsíce třetinu z 220 zaměstnanců

pátek, 16. srpna 2019, 14:30

Plzeňský výrobce lisů, TS Plzeň a.s. (dříve Škoda Těžké strojírenství), propustila za tři měsíce asi 60 lidí a nyní jich má 159....

Škoda Electric vybaví a odzkouší 26 trolejbusů pro Rumunsko

pátek, 16. srpna 2019, 12:45

Plzeňská Škoda Electric dodá kompletní elektrovýzbroj pro 26 nízkopodlažních kloubových trolejbusů pro rumunské město Brašov....

Developer dokončí do pěti let v Boru největší obchodní park v Česku

čtvrtek, 15. srpna 2019, 14:56

Developerská společnost CTP dokončí v příštích pěti letech projekt CTParku Bor na Tachovsku. Vznikne tak podle ní největší...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.