Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Škoda Electric vybaví a odzkouší 26 trolejbusů pro Rumunsko

 
pátek, 16. srpna 2019, 12:45

Plzeňská Škoda Electric dodá kompletní elektrovýzbroj pro 26 nízkopodlažních kloubových trolejbusů pro rumunské město Brašov. Firma, která na zakázce spolupracuje s polským výrobcem autobusů Solaris, zajistí ještě finální montáž a odzkoušení všech nízkopodlažních vozů na plzeňských silnicích. Novinářům to řekl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Hodnotu zakázky podnik nezveřejnil. Celá flotila nových trolejbusů bude dodána příští rok.

"Jedná se o potvrzení úspěšné strategie na rumunském trhu. Minulý rok jsme dodali poslední ze 17 trolejbusů pro město Galati, už dříve zamířilo přes 50 trolejbusů do měst Temešvár a Baia Mare," uvedl Kuch. Podnik letos vyrábí 50 kloubových trolejbusů pro město Kluž.

Brašov bude zakázku spolufinancovat z Evropského fondu pro regionální rozvoj, finálním dodavatelem bude polská firma Solaris. Osmnáctimetrové trolejbusy budou vybaveny bateriemi, které umožní využívat vozy i v místech, kde chybí napájecí infrastruktura; jako elektrobus ujedou nejméně pět kilometrů. "Každý vůz má kapacitu 130 cestujících, budou kompletně klimatizované, mají moderní informační systémy, wi-fi připojení, USB konektory pro telefony a další mobilní zařízení," řekl Kuch.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Vyrobila jich už 14 500. Jezdí ve 30 zemích Evropy, Asie a USA. Ročně podnik utrží pět až šest miliard korun. Kromě trolejbusů a elektrobusů vyrábí pohony pro elektrická vozidla, trakční motory a hybridní a vodíkové autobusy. Většinovým vlastníkem firmy je investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.

Napsal(a) ČTK | Foto DPP

Kam dál?

Developer dokončí do pěti let v Boru největší obchodní park v Česku

čtvrtek, 15. srpna 2019, 14:56

Developerská společnost CTP dokončí v příštích pěti letech projekt CTParku Bor na Tachovsku. Vznikne tak podle ní největší...

Plzeňská teplárenská má pokutu za nedodržování emisních limitů

středa, 14. srpna 2019, 09:45

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 250 tisíc korun akciové společnosti Plzeňská teplárenská za provoz...

Čistá Plzeň nabírá na práci lidi bez střechy nad hlavou i s dluhy

pondělí, 12. srpna 2019, 12:23

Městská odpadová firma Čistá Plzeň nabírá na práci lidi, kteří mají problémy s bydlením, sociálně slabší i občany s dluhy. Zařídí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.