Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Developer dokončí do pěti let v Boru největší obchodní park v Česku

 
čtvrtek, 15. srpna 2019, 14:56

Developerská společnost CTP dokončí v příštích pěti letech projekt CTParku Bor na Tachovsku. Vznikne tak podle ní největší průmyslový park v ČR s rozlohou 600 tisíc metrů čtverečních. CTP buduje zónu u D5 a hranic s Německem už 14 let. Investice do CTParku, v němž sídlí 14 firem, zatím dosáhla 400 milionů eur (téměř 10,4 miliardy Kč) a po dokončení projektu se zvýší zhruba na 450 milionů eur (asi 11,65 miliardy Kč), řekla mluvčí Kateřina Wheeler.

"CTPark Bor je obrovským úspěchem. Vždy jsme ho považovali za model obchodního parku budoucnosti. Dnes je domovem prvotřídních společností jako Primark, TechData, DHL, Bridgestone, Adient a Lufthansa," uvedl generální ředitel CTP Remon Vos. Nyní se tam staví další haly a budovy. Expanduje cateringová společnost LSG, dceřiná společnost letecké společnosti Lufthansa, která vyrábí jídla do letadel, a dále společnost Adient, globální lídr ve výrobě automobilových sedadel.

V CTParku Bor pracuje 3600 lidí. Jsou tam dvě ubytovny se sportovním a rekreačním zařízením, restaurace a zdravotnické středisko. Podle Vose CTP vysadil v parku 1000 stromů a dalších 750 plánuje. Máme představu lesa a byznys parku ukrytého uvnitř, řekl.

"Bor je ideální lokalita, na půl cesty mezi Prahou a Mnichovem. Spolupráce s místními úřady i našimi nájemci je vynikající. Žije tu skutečná a rostoucí komunita, díky níž je CTPark Bor příjemným a produktivním místem pro trávení pracovního času," řekl seniorní manažer pro rozvoj firma CTP Jakub Kodr.

CTP, komerční realitní developer a manažer, působí v sedmi evropských zemích. Kromě ČR také na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Polsku a nově v Bulharsku. Vlastní také CTPark Brno, největší obchodní park ve střední a východní Evropě.

Napsal(a) ČTK | Foto CTP

Kam dál?

Plzeňská teplárenská má pokutu za nedodržování emisních limitů

středa, 14. srpna 2019, 09:45

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 250 tisíc korun akciové společnosti Plzeňská teplárenská za provoz...

Čistá Plzeň nabírá na práci lidi bez střechy nad hlavou i s dluhy

pondělí, 12. srpna 2019, 12:23

Městská odpadová firma Čistá Plzeň nabírá na práci lidi, kteří mají problémy s bydlením, sociálně slabší i občany s dluhy. Zařídí...

Farmáři z Plzeňského kraje čekají letos průměrnou úrodu obilovin

neděle, 11. srpna 2019, 15:16

Zemědělci z Plzeňského kraje čekají letos průměrnou úrodu obilí. Sklizeň by měla skončit závěrem příštího týdne. Výkupní ceny...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.