Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doosan Plzeň zmodernizuje teplárenský blok elektrárny Opatovice

 
středa, 7. srpna 2019, 11:14

Plzeňský Doosan Škoda Power zmodernizuje teplárenský blok v elektrárně Opatovice, která dodává teplo pro Pardubice, Hradec Králové a Chrudim. Plzeňské energetické strojírny dodají modernizovanou parní turbínu o výkonu 65 megawattů, řekl mediální zástupce Doosanu Ondřej Činčura. Hodnotu zakázky firma nezveřejnila. Modernizovat bude při plánované odstávce v roce 2020 a do provozu zařízení předá před topnou sezonou na podzim příštího roku.

Doosan turbínu dodá včetně řídicích systémů, ohříváků, olejového hospodářství, potrubí, hydraulického systému a dalšího vybavení. "Z technických důvodů budeme muset repasovat část stávajícího soustrojí, abychom veškeré práce stihli před zahájením topné sezony," řekl vedoucí oddělení modernizace Adam Bajer. Podle člena dozorčí rady elektrárny Stanislava Ondráčka se modernizací výrazně zvýší efektivita kombinované výroby tepla a elektřiny. Projekt má také přispět ke zlepšení životního prostředí v regionu.

Elektrárna Opatovice je výrobcem elektrické energie a tepla, které dodává více než 62 tisíc odběratelům v Pardubicích, Hradci Králové, Chrudimí a dalších městech a obcích v regionu. Je tak největším dodavatelem tepla v ČR. Její elektrický výkon je 363 MW, tepelný výkon 698 MW. Elektrárna patří do skupiny Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského.

Plzeňský výrobce a dodavatel zařízení pro elektrárny má více než stoletou tradici výroby parních turbín. Od konce roku 2009 je členem jihokorejské skupiny Doosan. Vyrábí a dodává parní turbíny od tří do 1200 MW. Využívají je paroplynové, uhelné, jaderné, kogenerační a solární elektrárny i spalovny biomasy. Podnik s téměř desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín má roční tržby mezi šesti až osmi miliardami korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Doosan Škoda Power

Kam dál?

Ruské banky žalují insolvenčního správce firmy Pilsen Steel

sobota, 27. července 2019, 09:19

Tři ruské banky tento měsíc zažalovaly insolvenčního správce plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel, které jsou od jara v...

Železárny Hrádek dnes odstavily ocelárnu, kvůli údržbě i vedrům

úterý, 23. července 2019, 09:25

Železárny Hrádek ze skupiny Z-group zahájily třítýdenní odstávku ocelárny. Provedou opravy i údržbu technologie. Termín odstávky,...

Plzeňská Doosan Škoda Power dodá do Peru dva bloky parních turbín

čtvrtek, 18. července 2019, 13:36

Plzeňská společnost Doosan Škoda Power dodá do Peru dva bloky parních turbín o celkovém výkonu 110 MW pro budovanou elektrárnu v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.